Román Kupa: búcsúzott a Dinamo

Meglepetéssel kezdődtek a labdarúgó Román Kupa küzdelmei. A Bukaresti Dinamo vereséget szenvedett a Dacia Mioveni–el szemben, így az Argeş megyei együttes kvalifikálta magát a torna elődöntőjében.

A fővárosiaknak egyébként nem indult jól a mérkőzés, ugyanis az 5. perctől már emberhátrányba kerültek: Mărgăritescu nyakon ragadta az ellenfél csapatából Murgant, ezért a sportszerűtelen megmozdulásért pedig piros lapot kapott a Dinamo játékosa. Ezután viszont 11–eshez jutott a Dinamo, azonban Dănciulescu kapu fölé rúgja a labdát. Az 55. percben a játékvezető, Lajos Tibor ismét büntetőt ítélt: ezúttal a Dacia Mioveni végezhet el 11–est, Robert Neagoe azonban nem hibázott. Ma rendezik meg az Unirea Urziceni – Rapid mérkőzést is (20-30, Antena 1), csütörtökön pedig a Pandurii – Gloria Buzău (16.15, Antena 1) és a CFR – Brassói FC (20.30, Antena 1) találkozókkal folytadódnak a Román Kupa nyolcaddöntői.