Rangadókkal kezdődik a labdarúgó élvonalbeli bajnokság

Hétfőn a Román Labdarúgó
Liga (LPF) kisorsolta az I. Liga 2009/2010–es
idényének őszi menetrendjét.
Augusztus elsején kezdődik a
pontvadászat és december 12–én
rendezik az utolsó etapot.

A labdarúgó I. Liga 2009/2010–es
idényében már az első
fordulóban egymás ellen fog játszani a
címvédő Unirea Urziceni és a
2008–as bajnok, a Kolozsvári CFR. Ez a
hétfői sorsolás után derült
ki. Az élvonalbeli pontvadászat augusztus
elsején kezdődik. Ugyancsak az első
etapban találkozik majd a Dinamo és az
Universitatea Craiova, illetve a Temesvári FC a
Besztercei Gloriát fogadja a
nyítányon. Utóbbi
mérkőzés azért érdekes,
mivel a bánságiak jelenlegi edzője, Ioan
Ovidiu Sabău az előző öt szezonban a
besztercei együttest irányította.

A második etapban a Steaua – CFR és az
Urziceni – Rapid találkozók a
slágermérkőzések. A
fővárosi és a kolozsvári
„vasútasok” október
17–én, a 10. fordulóban
játszanak egymás ellen, az erdélyi
rangadót, a CFR – Temesvári FC meccset
pedig a 11. fordulóban rendezik.

Az őszi idény utolsó, 17.
fordulójának mérkőzéseit
december 12–én játsszák.

A labdarúgó I. Liga 2009/2010–es
idényének őszi programja

1. forduló (augusztus 1.)

Internaţional Curtea de Argeş – Galaci
Oţelul, Ceahlăul Piatra Neamţ –
Steaua, Kolozsvári CFR – Unirea Urziceni,
Rapid – Politehnica Iaşi,
Gyulafehérvári Unirea – Brassói
FC, Temesvári FC – Besztercei Gloria, Astra
Ploieşti – Pandurii Târgu Jiu, FC Vaslui
– FC Argeş, Universitatea Craiova –
Dinamo.

2. forduló (augusztus 8.)

Oţelul – Ceahlăul, Steaua – CFR,
Urziceni – Rapid, Iaşi – Temesvár,
Brassó – Astra, Gloria – Unirea,
Pandurii – Vaslui, Argeş – Craiova, Dinamo
– Internaţional.

3. forduló (augusztus 15.)

Internaţional – Argeş, Ceahlăul
– Dinamo, CFR – Oţelul, Unirea –
Iaşi, Temesvár – Rapid, Astra –
Gloria, Vaslui – Brassó, Craiova –
Pandurii, Steaua – Urziceni.

4. forduló: (augusztus 22.)

Rapid – Unirea, Oţelul – Steaua, Urziceni
– Temesvár, Iaşi – Astra,
Brassó – Craiova, Gloria – Vaslui,
Pandurii – Internaţional, Argeş –
Ceahlăul, Dinamo – CFR.

5. forduló (augusztus 29.)

Internaţional – Brassó, Ceahlăul
– Pandurii, CFR – Argeş, Unirea –
Temesvár, Astra – Rapid, Vaslui –
Iaşi, Craiova – Gloria, Oţelul –
Urziceni, Steaua – Dinamo.

6. forduló (szeptember 12.)

Rapid – Vaslui, Temesvár – Astra,
Urziceni – Unirea, Iaşi – Craiova,
Brassó – Ceahlăul, Gloria –
Internaţional, Pandurii – CFR, Argeş
– Steaua, Dinamo – Oţelul.

7. forduló (szeptember 19.)

Internaţional – Iaşi, Ceahlăul –
Gloria, CFR – Brassó, Astra – Unirea,
Vaslui – Temesvár, Craiova – Rapid,
Oţelul – Argeş, Steaua – Pandurii,
Dinamo – Urziceni.

8. forduló (szeptember 26.)

Rapid – Internaţional, Unirea – Vaslui,
Temesvár – Craiova, Urziceni – Astra,
Iaşi – Ceahlăul, Brassó –
Steaua, Gloria – CFR, Pandurii – Oţelul,
Argeş – Dinamo.

9. forduló (október 3.)

Internaţional – Temesvár, Ceahlăul
– Rapid, CFR – Iaşi, Vaslui – Astra,
Craiova – Unirea , Oţelul – Brassó,
Steaua – Gloria, Argeş – Urziceni, Dinamo
– Pandurii.

10. forduló (október 17.)

Rapid – CFR, Unirea – Internaţional,
Temesvár – Ceahlăul, Astra –
Craiova, Urziceni – Vaslui, Iaşi – Steaua,
Brassó – Dinamo, Gloria – Oţelul,
Pandurii – Argeş.

11. forduló (október 24.)

Internaţional – Astra, Ceahlăul –
Unirea, CFR – Temevár, Craiova – Vaslui,
Oţelul – Iaşi, Steaua – Rapid,
Pandurii – Urziceni, Argeş –
Brassó, Dinamo – Gloria.

12. forduló (október 31.)

Rapid – Oţelul, Unirea – CFR,
Temesvár – Steaua, Astra –
Ceahlăul, Vaslui – Internaţional, Urziceni
– Craiova, Iaşi – Dinamo, Brassó
– Pandurii, Gloria – Argeş.

13. forduló (november 7.)

Internaţional – Craiova, Ceahlăul –
Vaslui, CFR – Astra, Oţelul –
Temesvár, Steaua – Unirea , Brassó
– Urziceni, Pandurii – Gloria, Argeş
– Iaşi, Dinamo – Rapid.

14. forduló (november 21.)

Internaţional – Urziceni, Rapid –
Argeş, Unirea – Oţelul, Temesvár
– Dinamo, Astra – Steaua, Vaslui – CFR,
Craiova – Ceahlăul, Iaşi – Pandurii,
Gloria – Brassó.

15. forduló (november 28.)

Ceahlăul – Internaţional, CFR –
Craiova, Oţelul – Astra, Steaua – Vaslui,
Urziceni – Gloria, Brassó – Iaşi,
Pandurii – Rapid, Argeş – Temesvár,
Dinamo – Unirea.

16. forduló (december 5.)

Internaţional – CFR, Ceahlăul –
Urziceni, Rapid – Brassó, Unirea –
Argeş, Temesvár – Pandurii, Astra –
Dinamo, Vaslui – Oţelul, Craiova – Steaua,
Iaşi – Gloria.

17. forduló (december 12.)

CFR – Ceahlăul, Oţelul – Craiova,
Steaua – Internaţional, Urziceni –
Iaşi, Brassó – Temesvár, Gloria
– Rapid, Pandurii – Unirea, Argeş –
Astra, Dinamo – Vaslui.