Rövid szórakozás, hosszú átok

Szombaton igen hamar szomorkás lett a 2–0 arányú vezetésnek örvendő váradi szurkolók hangulata. A 35. percig jól játszó váradi fiúk szórakozni kezdtek és két gyors gólt kaptak, a végeredmény pedig 2–2 volt.

Húsz percen keresztül szinte semmi érdekes nem történt a játéktéren, s a mintegy 1200 szurkolót számláló nézőtér már unatkozni kezdett, amikor Sorian átemelte a labdát az egész tordai hátvédsor fölött, majd azt átvette Elek s mintegy 15 méterről a vetődő kapus alatt a hálóba lőtte: *1–0*. A következő esemény főszereplője szintén a nagyon jól játszó Sorian volt: Filip kapott tőle labdát, ám a tizenhatoson belül a vendég Bierrel birkózva elesett, a játékvezető pedig büntetőrúgást ítélt, amelyet újra Elek vágott a kapu jobb sarkába: *2–0*. A 34. percben Luca fejjel a bal kapufát találta el, s 3–0 helyett következtek az Arieşul találatai a váradi védők hibájából. Buş harminc méteres szabadrúgásából a labdát Fildan a felső lécre tolta, az onnan Astafei elé pattant, aki nem hibázott: *2–1*. Újabb két perc elteltével megint Astafei rezegtette meg a váradi hálót, és: *2–2!*

Szünet után Ţîrcă nélkül

Alig kezdődött el a második felvonás, amikor Ţîrcă egy haszontalan kezezés miatt megkapta a második sárga lapját, s utána rögtön a pirosat. A tíz játékosra fogyatkozott piros-kékek azonban nem esetek össze, rengeteget támadtak, ám nem volt szerencséjük és az irányérzékkel is akadt egy kis baja Eleknek és Lucanak, majd Lukácsnak. Filip a felső kapufát is eltalálta, majd Sorian szabadrúgását mentette a tordai kapus. Két nagy vendéghelyzet is kimaradt: előbb Buş lövését védte bravurral Fildan, míg Astafei lövése centiméterekkel kerülte el kapuját. A 77. percben a játékvezető nem adott meg egy újabb tizenegyest, amikor Bier kézzel ütötte el a labdát Sorian elől.

Jegyzőkönyv

Bihar FC–Arieşul 2–2 (2–2). Bodola Gyula Stadion, 1200 néző. *Gólszerzők:* Elek (21. és 28. p., tizenegyesből), illetve Astafei (35. és 37. p.). *Sárga lapok:* Ţîrca (2), Muscă, Tegzeş, illetve Cristea, Forika. *Piros lap*: Ţîrca (51. p.). *Játékvezető:* Újhelyi Lajos (Lugos), *partjelzők:* Flaviu Damaschin és Dan Gabriel (mindketten Temesvár). *Bihar FC*: Fildan – Ţîrca, Muscă, Tînc, Tegzeş – Pop (52. p. Iambor), Filip, Bundea, Sorian – Elek (70. p. Lukács), Luca (55. p. Letan). *Edző:* Dan Dobai.
*Arieşul*: Oltean – Forika, Bier, Tímár (57. p. Székely), Văsîie – Cristea, Rus – Pintea (80. p. Moutinho), Stoica (32. p. Buş), Cucuruzan – Astafei. *Edző:* Marin Tudorache.

Labdarúgókörkép

II. Liga. A labdarúgó másodosztály *21. forduló*jában született eredmények: Lupényi Minerul–Piteşti-i Argeş 0–0, Mioveni-i Dacia–Râmnicu Vâlcea-i CSM 3–0, Otopeni-i SK–Turnu Severini-i FC 3–0 (játék nélkül), Craiovai Gaz Metan–Marosvásárhelyi FCM 0–1, *Nagyváradi Bihar FC*–Tordai Arieşul 2–2, Nagybányai FC–Dévai Mureşul 1–0, Temeskovácsi Fortuna–Aradi UTA 0–1, Szilágysomlyói Silvana–Petrozsényi Jiul 3–0 (játék nélkül). A Kolozsvári Universitatea szabadnapos volt.

18.    Temesvári CFR               0    0    0    0      0–  0    0**
*Az Otopeni az I. Liga múlt idényében nem teljesítette az alsó ponthatárt, ezért 3 pont büntetéssel kezdte a bajnokságot.
**A Temesvári CFR-t kizárták a pontvadászatból, pontjait törölték.

*Következik a 22. forduló, április 3., szombat, 11 óra:* Kolozsvári Universitatea–Temeskovácsi Fortuna (ősszel: 3–0), Aradi UTA–Szilágysomlyói Silvana (1–0), Otopeni-i SK–Lupényi Minerul (2–2), Piteşti-i Argeş–Craiovai Gaz Metan (0–1), Marosvásárhelyi FCM–Nagybányai FC (2–1), Dévai Mureşul–*Nagyváradi Bihar FC* (0–3), Turnu Severin-i FC–Râmnicu Vâlcea-i CSM 0–3 (játék nélkül; ősszel: 1–1), Petrozsényi Jiul–Mioveni-i Dacia 0–3 (játék nélkül; ősszel: 0–0). A Tordai Arieşul szabadnapos lesz.