Pontvesztés Piteşti-en is

Négy idegenbeli győzelem után döntetlenre mérkőzött a Bihar FC Piteşti-en a labdarúgó másádosztály múlt hét végi fordulójában, ezzel csak 3. a bajnoki tabellán.

A szebeni, mioveni, jászvásári és gyulafehérvári győzelmek után Piteşti-en nem sikerült mind a három pontot begyűjtenie szombaton a Nagyváradi Bihar FC másodosztályú labdarúgó együttesnek, amely – a szerdai Aradi UTA elleni hazai 0–0 után – ismét csak két pontot gyűjtve (1–1) visszaesett a harmadik helyre. A tabella elére az a Ploieşti-i Petrolul került, amely szombaton 1–0 arányban múlta felül a Nagyszebeni Voinţát.

Hátrányból felálva

A piteşti-i mérkőzés első félidejét enyhe vendégelőny jellemezte, ám a váradi fiataloknak – a ritka, de veszélyes helyzetekből – nem sikerült betalálni a kapuba. Éppen ezért is volt meglepő, hogy alig egy perccel a második játékrész megkezdését követően a hazai együttes előnyhöz jutott. Szerencsére, a váradiak alig három perc elteltével egyenlítettek, s bár volt még alkalmuk, végül nem sikerült újabb gólt, és győzelmet szerezniük.

Örültek az 1 pontnak

Két teljesen ellentétes félidő volt – nyilatkozta Ghorghe Ghiţ, a Bihar FC vezetőedzője. – Az elsőben nekünk volt több alkalmunk gólt, sőt gólokat szerezni, a térfélcsere után viszont a vendéglátók játékkedve is feltámadt, s örülhetünk, hogy a veszélyes ellentámadásokból csak egyet tudtak értékesíteni. Három pontért utaztunk Piteşti-re, de ez az egy is jól jöhet még az igen izgalmasnak ígérkező végelszámolásban…”

Tények

Piteşti-i Argeş–Nagyváradi Bihar FC 1–1 (0–0). Piteşti, Városi Stadion, mintegy 1200 néző. Gólszerzők: Ivănică (46. p.), illetve Florean (49. p.). Argeş FC:B. Fundulea – Zaharia, Cotigă, Avramescu, Briceag – Boboacă, Răuţă, Cârstoiu, Beuran – R. Cârstea, Ivănică. Cserék: Dumitrescu – Negoiţă, Panait, A. Popa, Deliu, Vintilă, R. Stancu. Edző:Iordan Eftimie. Bihar FC: Pogacsics – Moraru, Muscă, Iuhas, Lupu – Chiş, Dancs, Sorian, Selagea – Florean, Mărkuş. Játszott még: Bârză, Sulea és Mădălin Popa. Edző: Gheorghe Ghiţ.

II. Liga

A labdarúgó másodosztály 2. csoportja 25. fordulójában született eredmények: Aradi UTA–Râmnicu Vâlcea-i CSM 4–0, Piteşti-i Argeş–Nagyváradi Bihar FC 1–1, Dévai Mureşul–Aradi ACU 2–1, Ploieşti-i Petrolul–Nagyszebeni Voinţa 1–0, Craiovai Gaz Metan–Tordai Arieşul 1–1, Slatinai ALRO–Mioveni-i SK 0–2, Szilágysomlyói Silvania–Jászvásári Politehnica 0–3 (játék nélkül). A Gyulafehérvári Unirea szabadnapos volt.

*Az UTA-tól 12 büntetéspont levonva.

**A Somlyót a tavaszi idény előtt kizárták, minden mérkőzését 3–0 aránybaban elveszíti.

***A Lupény a bajnokság előtt visszalépett, pontjait törölték.