Pontszerzőként búcsúzott a CFR

A hajrában szerzett találattal egyenlített a Kolozsvári CFR az AS Roma elleni hazai találkozón, a labdarúgó Bajnokok Ligája utolsó fordulójában.

Ez viszont a táblázatban már nem számított, ugyanis már a találkozó előtt eldőlt, hogy a román bajnoki címvédő nem juthat tovább csoportjából. A kvartettből a Bayern München és rómaiak kvalifikálták magukat a BL nyolcaddöntőjébe, az FC Basel pedig az Európa Ligában folytatja nemzetközi szereplését.

AZ F csoportban az MSK Zilina és a Szpartak Moszkva találkozója rendbontás miatt félbeszakadt, és csak 20 perc késéssel folytatódott, végül a vendégek nyerték meg a mérkőzést.

6. (utolsó) forduló

E csoport: Bayern München – FC Basel 3–0 (Ribéry 35. perc, 50., Timoscsuk 37.), Kolozsvári CFR – AS Roma 1–1 (Traore 89., illetve Borriello 21.). A csoport végeredménye: 1. Bayern 15 pont, 2. Roma 10, 3. Basel 6 (tavasszal az Európa Ligában folytatja szereplését), 4. CFR 4

F csoport: Olympique Marseille – Chelsea 1–0, MSK Zilina – Szpartak Moszkva 1–2. Végeredmény: 1. Chelsea 15, 2. Marseille 12, 3. Szpartak 9 (EL–résztvevő), 4. MSK 0

G csoport: AC Milan – Ajax Amsterdam 0–2, Real Madrid – AJ Auxerre 4–0. Végeredmény: 1. Real 16, 2. Milan 8, 3. Ajax 7 (EL–résztvevő), 4. Auxerre 3

H csoport: Arsenal – Partizan Beograd 3–1, Sahtar Donyeck – Braga 2–0 (Raţ szerzett vezetést az ukránoknak a 78. percben). Végeredmény: 1. Sahtar 15, 2. Arsenal 12, 3. Braga 9 (EL–résztvevő), 4. Partizan 0.