Pontot vesztett a VSK Kolozsváron

A kézilabda A–osztályos bajnokság mai mérkőzésén tizenhét gólos vereséget szenvedett a Szatmárnémeti VSK a Kolozsvári U otthonában.

Rengeteget hibázott a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabda–csapata a Kolozsvári U otthonában játszott A–osztályos bajnoki mérkőzésen, így könnyű prédája volt Nicolae Istrate edző legénysége a D csoport éllovasának. Az első fél órában a VSK jobbszélsőjét, Oşvatot kiállították a bírók, miután a játékos harmadik kétperces büntetését kapta.

A második félidőben sem változott a helyzet. Ferenţ hétméterest is hibázott, és legkevesebb tíz ellentámadást „pazaroltak el”. „Nem játszottunk rosszúl. Elég jól védekezett a csapat, sajnos a támadásban nem koncetráltak a fiúk. Nagyon sok helyzetünk volt. Sajnos sokat rontottunk” – panaszolta Istrate, aki úgy gondolja, még pontot is szerezhettek volna az éllovas othonában.

Istrate legénységének egyébként nincs sok ideje pihenni, ugyanis vasárnap újabb nehéz mérkőzés előtt állnak. A bajnokság első visszavágó körének első fordulójában a Szászsebesi VSK otthonában fognap játszani vasárnap.

Eredmények

Férfi kézilabda A–osztályos bajnokság, 7. forduló: Kolozsvári U – Szatmárnémeti VSK 37–20, Kolozsvári HC – Tordai Potaisa 33–39, Szászsebesi VSK – Nagybányai Extrem 38–24, Nagybányai Minaur II – Besztercei HCM 31–25.

1. Kolozsvári U           7          7          0          0          269–173          14

2. Besztercei               7          4          1          2          245–177          9

3. Szászsebes            7          4          1          2          248–198          9

4. Szatmárnémeti      7          4          0          3          216–207          8

5. Minaur II                   7          3          1          3          210–229          7

6. Extrem                     7          3          1          3          216–243          7

7. Potaisa                    7          1          0          6          198–292          2

8. Kolozsvári HC        7          0          0          7          188–271          0