Pontot raboltak a „pandurok”

Döntetlennel zárult a román labdarúgó I. Liga 1. fordulójának utolsó hétvégi mérkőzése: a bajnoki címre aspiráló 1–1–et játszott Tg. Jiu–on a helyi Pandurii ellen.

Mircea Rednic edző többnyire azokat a játékosokat küldte pályára, akik az elmúlt idényben is a Dinamo színeiben játszottak, azonban veszélyes helyzetet nem sikerült kidolgozniuk. Sőt, a mérkőzés első fél órájában Lobonţnak akadt több munkája. A szünet előtt Boştină ugyan betalált a gorjiak kapujába, azonban a temesvári sípmester, Lajos Tibor egy előző szabálytalanság miatt érvénytelenítette a találatot. Ezután még a hazaiak is „kucsorogtak” egy 11–esért, azonban a bíró ebben az esetben is határozott volt: nem ítélte szabálytalannak Pulhac megmozdulását Păcurarral szemben.

A második félidőben már határozottabban játszottak a fővárosiak, az ifiválogatott Torje révén pedig meg is szerezték a vezetést. Ezután a hazai együttes ismét Lobonţ kapuja elé rendezkedett be, veszélyes helyzetet azonban alig sikerül kidolgozni. A hajrában végül a felnőtt válogatott szövetségi kapitányának fia, Alexandru Piţurcă fejesgóljával egyenlítettek a „pandurok”, akik ezzel történelmük során az első pontjukat szerezték hazai pályán a Dinamóval szemben.