A CNN szerint Oszama bin Ladent nem Afganisztánban, hanem Pakisztánban, nem mesze a fővárostól gyilkolták meg tűzharcban, az amerikai és a pakisztáni titkosszolgálat emberei. Az első híradások szerint a terrorvezér holtteste az amerikai hadsereg birtokában van. Beszédet mondott Barack Obama elnök, aki hivatalosan is bejelentette bin Laden likvidálását, és beszámolt a részletekről.
A Fehér Háznál hatalmas tömeg gyülekezik, és ünnepli a világ leggyűlöltebb emberének halálát. A tömeg kórusban kiabálja, hogy “USA, USA”, és éneklik az amerikai himnuszt. Itt várták Obama elnök hivatalos bejelentését és beszédét. Oszama bin Laden elfogását még Bush elnök rendelte el 9/11 után. Az elnöki utasítás úgy hangzott, ha nem sikerül élve elfogni, akkor meg kell ölni. Azóta próbálta az amerikai titkosszolgálat és a hadsereg megtalálni, de eredménytelenül. A hírek szerint a pakisztáni titkosszolgálat segített bin Laden nyomára bukkanni.
Az első kommentárok történelmi jelentőségűnek nevezik bin Laden meggyilkolását, aki jelképe és arca, támasza volt a világméretű terrorizmusnak.
Tizenegy év után szolgáltatott az élet igazságot, amely elképzelhetetlen örömöt és boldogságot okozott Amerikában – kommentálta a hírt a CNN. Az emberek New Yorkban is az utcára tódultak és ünnepelnek. Az egész ország Obama beszédét hallgatta, Amerikában kimondhatatlan a boldogság. A hírcsatornák arról beszélnek, hogy ez az egész amerikai nép győzelme, méltatják Bush erőfeszítéseit is, és noha ez Obama érdemeként vonul be a történelembe, ez nemcsak a mostani kormányzat, és nemcsak a demokraták, hanem az egész amerikai nemzet győzelme.
Obama elnök szerint a múlt héten elegendő titkosszolgálati információ gyűlt össze ahhoz, hogy megharározzak bin Laden tartózkodási helyét, és kiadták a parancsot a támadásra, amit az amerikai és a pakisztáni titkosszolgálat, valamint a hadsereg emberei közösen hajtottak végre. A támadásban amerikaiak nem sérültek meg.
Obama szerint az al Kaida folytatja majd a támadásokat, de az Egyesült Államok továbbra is harcban áll a terrorizmussal. Ez a háború nem az iszlám ellen irányul, mondta az elnök, hanem a terroristák ellen. Az amerikaiak nem választották ezt a háborút, de kénytelenek megvédeni magukat.
A titkosszolgálat sikerének nevezte Obama a történteket. Az elnök szólt 9/11 áldozatainak családjaihoz, és megígérte az amerikaiaknak, hogy mindent megtesznek azért, hogy megakadályozzanak egy újabb támadást.