Novemberben sakk Őszi Kupa

A Bihar megyei Sportigazgatóság a Bihar megyei Sakkbizottsággal, valamint a Speranta Sakk és Tenisz Sportklubbal karöltve második alkalommal bonyolítja le az Őszi Kupa elnevezésű sakkversenyt.

A versengést úgynevezett „zárt” rendszerben, tizenkét résztvevővel tizenegy forduló során rendezik a Városháza utca 2. szám alatti sakkteremben november 9–21. között. A versenyzők eredményeit a nemzetközi fórum elé terjesztik a C.I.V és az Élő-pontok kiszámítása végett. Egy játszma játékideje 105 perc, amely idő alatt legkevesebb negyven lépést kell eszközölni, s ha nincs vége a csatának, a játékvezető javaslatára az újabb harminc perccel meghosszabbítható. A torna fő játékvezetője Ioan Mile.

A részvételi díj felnőtteknek 30, nyugdíjasoknak és gyerekeknek 20 lej. A torna összdíjazása 1500 lej, s azt a következőképpen osztják majd el a rendezők: első helyezett 400, második 300, harmadik 200, negyedik 100 lej. A meglepetés-díj 500 lej.