Négy arany Kolozsvárról

Nyolc éremmel tértek haza Kolozsvárról a Szatmárnémeti Unio SK cselgáncsozói a 600 sportolót felsorakoztató Erdély Kupa nemzetközi tornáról.

A 13 éven aluliak küzdelmében, a +55 kg-osok versenyében 18 sportoló közül Florin Faur bizonyult a legjobbnak. A 55 kg-osoknál Ciprian Colder, a 34 kg-osoknál pedig Kovács András lett a második, míg Alex Stan (46 kg) bronzérmet szerzett. A 15 éven aluli cselgáncsozók viadaliban Mihaela Faur (+63 kg) 14 közül volt a legjobb, míg Tróba Helmut (42 kg) 26 sportoló között zárt az első helyen. A Tereli Mihály és Ramona Igna edzőpáros tanítványai közül Kovács Richárd (+90 kg) is aranyéremmel tért haza, Kovács Dóra (57 kg) pedig a harmadik helyen zárt. A következő hétvégén a 20 éven aluli cselgáncsozók Dévára utaznak a román bajnokság zónadöntőjére.