Mély álomban a szatmári kosarasok

Tizennyolc pontos sikert aratott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Rapid elleni bajnoki mérkőzésen, viszont a sikert csak a második félidőben nyújtott teljesítmény hozta meg.

Nehezen hangolódtak rá a meccsre a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdázói, így izgalmassá tették a szerdai, Rapid elleni bajnoki első húsz percét. Dan Fleşeriu edző a szünetben bele vezethette a lányokba a „kettő húszat”, ugyanis addig alvajárókhoz hasonló módon játszottak egy olyan csapat ellen, amely alig másfél órával a találkozó kezdete előtt érkeztek meg Bukarestből Szatmárnémetibe. Dan Militaru edző csapata élt az adott lehetőséggel: bár a 3. percben már 10–4–re vezetett a VSK, a „vasutasok” felzárkóztak, a 7. percben átvették a vezetősét (16–18), majd másfél perccel később már nyolcra növelték előnyüket (17–25). Mészáros Anita és Amra Mehmedic a szünetig még faragtak hármat a hátrányból (21–25), majd a 13. percben ketten ki is egyenlítették az állást (27–27). A 15. percben Orosz Andreea triplája ismét meghozta a VSK–vezetést (32–31), viszont az ellenfél ismét fordított 33–37–re (18. perc), és két pont előnyt még megőrzött magának a szünetig (37–39). A negyedórás szünetben a maroknyi szurkoló egymás között próbálta megbeszélni az érthetetlen helyzetet. A lányok is kint ültek még öt percet a kispadon, Fleşeriu pedig igyekezett csendes helyre elvonulni.

20–0–ás 8 perc

A pihenő a legrosszabbkor jött az ellenfélnek, ugyanis elvágta a lendületet, a határozottabb szatmári csapat pedig a fordulás után hamar „helyre állította” a dolgokat. Mehmedic, Monica Ivan és Orosz még csak duplákkal szórta a Rapidot, Giurgiu triplája és Khadijah Wittington kétpontosa után viszont már héttel vezetett a VSK (24. perc, 48–41). Az utolsó felvonás 62–52 állásról kezdődött. A fővárosi játékosok ekkor még csak erőnlétileg kerültek a padlóra, viszont a VSK 8 perces, 20–0–ás sorozata lelkileg is romba döntötte őket (82–52). A meccs utolsó két perce a Rapidé volt: ekkor már a szatmáriak pontjai is elfogytak, a fővárosiakban viszont csak négy dupla volt, így 82–60 állásnál ért véget a 19. forduló szatmári mérkőzése.

Bár a várt különbséget mutatta a találkozó végén az eredményjelző, a VSK játékosainak első félidői teljesítménye mégis hagyott kívánni valót maga után. Ilyen játékkal ugyanis nehéz lesz pontokat szerezni az erősebb ellenfelek elleni találkozón.