Megvan az idei első százas a VSK lányainak

Egy pont híján hetvennel verte vasárnap délután a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a vendéglátó Bukaresti Olimpia együttest.

Jól halad a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata az őszi idény utolsó két bajnokijára való ráhangolódással: vasárnap délután Dan Fleşeriu edző tanítványai 51–120 arányban verték a vendéglátó Bukaresti Olimpia csapatát. Ez volt a szatmári lányok első százasa az A–osztály 2011/12–es szezonjában, illetve újabb meccs, amikor Rada Giurgiu kimagasló teljesítményt nyújtott. Ugyanakkor sorozatban a negyedik meccsét nyeri VSK.

Az Olimpia elleni mérkőzést Giurgiu két triplája nyitotta, majd Melissa Washington duplázott és értékesített egy szabaddobást, így a második percben már 0–9 arányban vezettek a „piros–fehérek”. A 8. percben az Olimpia felzárkózott három pontra (18–21), de Giurgiu újabb, akkor már negyedik hárompontosa rendre utasította az ellenfelet. A fővárosi lányok gyakorlatilag a 13. percig tartották magukat közel a VSK–hoz, akkor még 25–30 volt az állás, de egy kétperces 0–12–es sorozattal megkezdték a szatmári lányok az ellenfél lerázását. Így nőtt a szünetig a különbség huszonegyre (37–58), majd a 27. percben negyvenre (44–84). Innen már nem lehetett megállás a százasig, amely a találkozó 34. percében meglett (49–100).

Ami a statisztikai adatokat illeti, Giurgiu a hárompontosai felét értékesítette (12–ből 6), kétpontosai mindegyikét bedobta (3–ból 3), Claudia Pop pedig dupla–duplázott.

Eredmények

A–osztály, 13. forduló

Bukaresti Olimpia – Szatmárnémeti VSK 51–120 (20:28, 17:30, 7:34, 7:28).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Pop (17, 10, 2), Mehmedic (10, 3, 7), Orosz (15, 3, 5), Szmutku (2, 4, 3), Ivan (8, 5, 1), Giurgiu (26, 7, 1), Mészáros (6, 4, 1), Părău (9, 7, 4), Washington (17, 6, 0), Walker (10, 6, 2).

Brassói Olimpia – Aradi ICIM 51–54, Nagyváradi U VSK – Rapid 54–79, SCM Craiova – Sepsiszentgyörgyi Sepsi BC 92–61, Gyulafehérvári CSU – CSM Târgovişte 72–80, Poli Iaşi – Kolozsvári U 56–53, Marosvásárhelyi Nova Vita – Sportul Studenţesc 85–64, Temesvári Danzio – BCT Alexandria 66–67. A VSK a táblázat 7. helyén áll.