Megtört a vidéki hegemónia

Már a Rapid áll a román labdarúgó élvonalbeli bajnokság táblázatának 3. helyén, miután a bukaresti rangadón 2–0 arányban győzött a Dinamo otthonában. Mircea Rednic edző sorozatban harmadik Dinamo – Rapid rangadót nyerte meg.

A korábbi kettőt a Dinamo edzőjeként, vasárnap este pedig már a Rapid szakvezetőjeként volt jelen a mérkőzésen. A táblázatot továbbra is az eddig egyedüli veretlen csapat, a Kolozsvári CFR vezeti, aki nyolc ponttal előzi meg a második helyen tanyázó Unirea Urziceni. A táblázat korábbi harmadik helyezette, a Temesvári Poli Stiinta vereséget szenvedett a Gloria Buzau otthonában, azzel lecsúszott a negyedik helyre. Holnap egyébként újabb mérkőzést rendeznek az I. Ligában. A Steaua a korábbról elhalasztott mérkőzését játsza a Pandurii Tg. Jiu ellen. A holnapi mérkőzést 20.30 órai kezdettel az Antena 1 közvetíti. A találkozót a bukaresti Andrei Ionita vezeti.

I. Liga, 15. forduló

Pandurii Tg. Jiu – FC Vaslui 1–1

gólszerzők: Daniel Orac (60.) illetve Milorad Bukvic (83.).

Poli Iaşi – Besztercei Gloria 2–0

g.: Ionuţ Bâlbă (24.), Romulus Miclea (71.).

Gloria Buzău – Temesvári Stiinţa 2–1

g.: Nicola Jozic (5.), Catalin Vlaicu (15.) illetve Artiom Karamyan (16.)

2. Urziceni                15        9          4          2          20–11  31

3. Rapid                    14        8          5          1          24–11  29

4. Temesvár             15        8          4          3          31–22  28

5. Dinamo                 15        7          5          3          24–14  26

6. Vaslui                    15        7          5          3          24–15  26

7. Steaua                  13        7          3          3          13–9    24

8. Beszterce             14        6          3          5          17–20  21

9. Otelul                    15        6          0          9          21–32  18

10. Ceahlaul            14        5          2          7          15–17  17

11. Gloria Buzau     15        5          2          8          15–27  17

12. Dacia Mioveni   15        4          4          7          15–19  16

13. Poli Iasi              15        4          2          9          14–20  14

14. Craiova               15        4          2          9          13–19  14

15. Farul                    15        3          4          8          7–16    13

16. Pandurii              14        3          3          8          14–18  12

17. UTA                      15        2          5          8          13–20  11

18. Kolozsvári U       15        1          6          8          18–25  9