Megszületett az első siker

Az A-osztályú női kosárlabda-bajnokságban az Antonio Alexe Sportarénában, hazai közönsége előtt szerepelt a Nagyváradi Egyetem VSK. A negyedik forduló végre meghozta az első váradi sikert.

Tizenöt pont különbségű végső eredményt és könnyednek tűnő hazai győzelmet könyvelhettek el a szurkolók szombaton, az Egyetem VSK–Jászvásár női kosárlabda-összecsapást követően. Ami a győzelmet illeti, az teljesen megérdemelt volt, hiszen az első forduló óta „érett” egy jó eredmény, ám a nyerés sehogyan nem akart összejönni. A tizenöt pont különbség ellenére nagyon kemény és végig kiegyensúlyozott volt a csata, és a házigazdáknak csak a negyedik negyed utolsó részében sikerült megnyugtató előnyt szerezniük a Na\ional ellen. Az első két negyed után ugyanis mindössze öt pont volt a váradi lányok előnye!

Minden jó, ha jó a vége

A harmadik negyedben egy pontra feljöttek a vendégek, és félő volt, hogy tovább menetelnek, ám végül négypontos hazai előnnyel zárult ez a játékrész is. A legádázabb harc az utolsó negyedben folyt: nehezen „melegedtek” be a végjátékra Adriana Niculescu edzőnő tanítványai, és öt perccel az utolsó sípszó előtt ismét csak egyetlen pont volt az előnyük, amikortól azonban szinte megtáltosodva szórták a kosarakat és megérdemelten marasztalták itthon mindkét pontot. Nagyváradi VSK Egyetem–Jászvásári National 76–61 (18–14, 16–15, 16–17, 26–15). VSK Egyetem: Gavra, Nagy, Grigoras, Moiseev (13), Hughes (20), Sab[u, Stoedin (4), Ordean (1), Singur, Waters (27), Stephens (11).

A férfi bajnokságban: Bukaresti Otopeni–Nagyváradi Leonardo VSK 98–55!

Női A-osztály

Az első osztályú női kosárlabda-bajnokság 4. fordulójában születetteredmények: Alexandriai Teleorman–Sepsiszentgyörgyi ISK 73–68, Aradi ICIM–Bukaresti Sportul 72–51, Bukaresti Rapid–Bukaresti Olimpia 73–52, Nagyváradi Egyetem VSK–Jászvásári National 76–61, Dési Szamos–Târgovistei VSK 57–43, Govorai CET–Kolozsvári Egyetem 46–67.

12.    Târgoviste           4       0       0       4       192–317     4

Következik az 5. forduló (november 10.): Jászvásári National–Alexandriai Teleorman, Bukaresti Olimpia–Aradi ICIM, Govorai CET–Bukaresti Rapid, Dési Szamos–Nagyváradi Egyetem VSK, Kolozsvári Egyetem–Sepsiszentgyörgyi ISK, Târgovistei VSK–Bukaresti Sportul.

Az első osztályú férfi kosárlabda-bajnokság 6. fordulójában született eredmények: Râmnicu Vâlcea-i KK–Kolozsvári Mobitelco 62–78, Târgovi§tei KK–Szászmedgyesi Gaz Metan 68–71, Bukaresti Rapid–Pite§ti-i BCMUS Arge§ 85–70, Brassói Cuadripol–Marosvásárhelyi KK 85–90, Nagyszebeni Atlassib–Ploie§ti-i Asesoft 70–74, Otopeni-i SK–Nagyváradi Leonardo VSK 98–55. A Bukaresti Dinamo–Temesvári Elba mérkőzést elhalasztották.