Meglepő vereség

Vereséget szenvedett a Szatmárnémeti Someşul csapata a labdarúgó III. Liga 6. csoportjának sereghajtója, a Bihor FC II otthonában.

Nem kis megelepetésre 3–1–re kapott ki a Szatmárnémeti Someşul labdarúgócsapata Nagyváradon a III. Liga 6. ocsportjának sereghajtója, a Bihor FC II otthonában. „Ahogy edzünk, és készülnek a fiúk egy–egy meccre, az megmutatkozik az eredményjelzőn is” – kommentálta a találkozó után letörve Dacian Nastai edző.

A 14. fordulóban játszott mérkőzés első félidejében a hazaiak három nagy góllehetőséget hagytak ki. a második félidőben bár hamar gólt szerzett Cozma révén a vendégegyüttes, a nagyváradiak azonban egyenlítettek, és a következő nyolc percben még kétszer betaláltak Suciu kapujába.

„Örülünk, hogy csak ennyit kaptunk. Nem tudom megmagyarázni, mit csináltak a fiúk a pályán. Enyhén szólva borzalmas volt látni őket. Végeredményben megérdemelt vereség volt” – folytatta Nastai

A Someşul ezzel elvesztette dobogós helyét is. Mivel a Besztercei Gloria tegnap is győzni tudott (kedden, korábbról elhalasztott mérkőzésen Szatmárnémetiben, az Olimpia ellen győzött a besztercei együttes), átvette a táblázatban a Someşul helyét.

III. Liga

6. csoport, 14. forduló: Nagyváradi Bihor FC II – Szatmárnémeti Someşul 3–1, Nyárádtői Unirea – Nagybányai FC 4–0, Máramarosszigeti Marmaţia – Marosvásárhelyi Trans Sil 1–0, Félixfürdői Lotus Luceafărul – Balázsfalvi Inter 4–0, Kolozsvári Sănătatea – Belényesi Bihorul 3–0, Marosvásárhelyi Gaz Metan – Szászrégeni Avântul 3–2, Dési Unirea – Kolozsvári U 1919 2–0, Besztercei Gloria II – Szovátai Mobila 5–1.

Szombaton 14 órától: Mikolai Turul – Szatmárnémeti.

1. Luceafărul    14        10        2          2          32–13  32

2. Avântul          14        9          0          5          25–14  27

3. Gloria II         14        8          2          4          33–21  26

4. Someşul       14        7          4          3          25–14  25

5. Dési Unirea 14        7          4          3          19–12  25

6. Nagybánya   14        6          4          4          24–16  22

7. Gaz Metan    14        6          4          4          24–19  22