Megdolgoztak a VSK a sikerért

Szatmárnémeti – Az A–osztályos bajnokságban teltház előtt győzött a Szatmárnémeti Városi Sportklub férfi kézilabda–csapata a Nagybányai Extremmel szemben.

Talán mégsem volt egyszerű botlás a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabda–csapatának tízgólos veresége a Nagybányai Extrem otthonában. Az A–osztályos bajnokság első mérkőzésén ugyanis a VSK ennyivel kapott ki a máraramoriak vendégeként, ezért a visszavágás vágya fűtötte a szatmáriaka a tegnapi visszavágó–mérkőzésen. A nagybányai ifjú csapat viszont harciasan volt, többször is a sportszerűség határát súrolva küzdött minden labáért.

Az első félidő elején a Nicolae Istrate, Kibédi Albert edzőpáros legénysége még hétr gólos előnyre is szert tett, azonban a Extrem amint bemelegedett a mérkőzésre felzárkozott, a szünetre pedig két gólos előnyt hagyott a VSK–nak.

Fordulás után sem változott semmi. Rengeteg dúrva szabálytalanság, sok kétperces kiállítás, kihagyott helyzetek jellemezték mindkét együttes játékát. Annyi különbséggel – az első félidőhöz képest –, hogy a VSK–nak már nem sikerült háromnál nagyobb gólelőnyre szert tennie. A 45. percben az Extremnek még egyenlítési lehetősége is volt, azonban Chirának nem sikerült értékesítenie egy támadást, így Palkó János edző legénysége elhalasztotta a mérkőzés legnagyobb lehetőségét. Ezután talán a nagybányaiak lendülete is megszakadt: a VSK lassan elrugaszkodott, és az eredményjelző is egyre nagyobb előnyre tettek szert a szatmáriak. Az utolsó öt percben már öt gólos előnye is volt a VSK–nak.

A mérkőzés feszült hangulatát jelzi talán az is, hogy Istrate legénysége négy játékossal (ebből  egy kapus) fejezte be a mérkőzést. A többi három játékos két percre ki lett állítva szabálytalankodásért. Az utolsó tíz másodpercbe így is a VSK–nál volt a labda, és szabaddobáshoz jutott: Ferent kiette a labdát a kapujából felfutó Cioroiunak, aki a VSK–nál az első akciógólját szerezte.

A szatmárnémeti Sportlíceum Ady Endre utcai sportterme egyébként megtelt: rég lehetett látni, hogy egy szatmári eseményen, ennnyi szatmári sportrajongó gyűljön össze. Szatmárnémeti VSK – Nagybányai Extrem 34–28 (17–15).

Férfi kézilabda A–osztályos bajnokság, első visszavágókör, 4. forduló, D csoport

Szatmárnémeti VSK – Nagybányai Extrem 34–28 , Szászsebesi VSK – Tordai Potaisa 47–17, Kolozsvári U – Nagybányai Minaur II 58–31, Kolozsvári HC – Besztercei HCM 26–36.

1. Kolozsvári U               11        11        0          0          465–288          22

2. Besztercei HCM         11        8          1          2          393–286          17

3. Szászsebesi VSK      11        7          1          3          395–304          15

4. Szatmárnémeti VSK  11        6          0          5          326–325          12

5. N.bányai Minaur II      11        5          1          5          333–372          11

6. Nagybányai Extrem   11        4          1          6          337–379          9

7. Tordai Potaisa            11        1          0          10        309–471          2

8. Kolozsvári HC             11        0          0          11        304–437          0