Marad a nyolcadik a Szatmárnémeti VSK

Az utolsó két bajnoki eredményétől függetlenül marad a férfi kézilabda Nemzeti Liga táblázatának 8. helyén a Szatmárnémeti VSK. Palkó viszont négy pontot vár legénységétől a záráson.

Negyven percig tudta tartani a lépést a házigazda Kolozsvári U férfi kézilabdacsapattal a Szatmárnémeti VSK legénysége, végül kilenc góllal kapott ki a Palkó János és Nicolea Istrate edzőpáros együttese a kincses városban rendezett bajnoki megmérettetésen. A szatmáriak az első félidő végén még a vezetést is átvették (13–14), azonban Silviu Surducan elpuskázta a lehetőséget, hogy kettőre növelje a VSK előnyét, helyette a kolozsváriak dobtak még hármat az utolsó három percben, így 17–15–ös állásnál ment a két csapat pihenőre.

Fordulás után még tíz percet ment a játék, azonban 22–21–es állásnál magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a hazaiak, és a különbséget is növelték. Vujadinovic és Ghionea sorra kihasználta a ziccereket, a szatmári fiúkon pedig a fáradság is kiütött. „Meccsről meccsre veszítenek a tempóból a fiúk. Hihetetlenül nehéz négy hónapon keresztül folyamatosan a maximális at nyújtani a pályán. Mostanra kifáradtak, még van két bajnoki mérkőzésünk, amiből jó lenne négy pontot hozni” – mondta Palkó János, a VSK sportigazgatója.

A szatmáriak pénteken (13–án) a korábbi éllovas Székelyudvarhelyi KC–t fogadják. Ez lesz az idénybeli utolsó hazai meccse a VSK–nak, a fiúk pedig elszántak, győzelemmel szeretnének búcsúzni a szatmári közönségtől. „Több meglepetéssel készültem ebben az idényben, valamennyit valóra is váltottak a fiúk: vertük a Nagybányai Minaurt, a resicabányaiakat, a Bucovina Suceavát, a kolozsváriakat idehaza. Még szeretném, hogy az udvarhelyeik ellen is győzzünk, és akkor teljes lesz az öröm” – jegyezte meg korábban a szakvezető. Az SzKC elleni meccset követően a Nagybányai Minaur otthonában fejezi be a VSK a bajnoki idényt. A máramarosiak kispadjára egyébként a szatmári együttes első edzője, Ioan Gerhard foglalt helyet.

Másrészt a hétvégi mérkőzések után a bajnoki cím sorsa is eldőlt, miután az SzKC hazai pályán ikszelt a temesváriakkal, és a Konstancai HCM megverte Bukarestben a Steauát. A tengerparti együttes ezzel ismét megvédte bajnoki címét, és történelme hatodik aranyát gyűjtötte be.

Férfi kézilabda. Nemzeti Liga, 24. forduló
Kolozsvári U – Szatmárnémeti VSK 37–28 (17–15)
VSK: Teremi (11 védés), Panazan (6 védés) – Mateaş 2 gól, Oláh 1, Surducan 1, Munea 5, Savic 4, Várady, Mateş, Vizsbovschi 3, Liberţ 3, Şavlovschi 4, Timofte 5, Oşvat.
Bucovina Suceava – Nagybányai Minaur 47–27 (22–13), Steaua – Konstancai HCM 32–38 (18–18), Székelyudvarhelyi KC – Temesvári Poli 30–30 (18–17), Brassói Dinamo – Bákói Ştiinţa 28–36 (13–18), Pandurii Tg. Jiu – Krassó–Szörényi UCM 26–27 (10–12), Nagyváradi VSK – Bukaresti CSM 31–34 (16–15).
Az állás: 1. (és már bajnok) Konstanca 43 pont, 2. Udvarhely 36, 3. Suceava 34, 4. UCM 33, 5. Kolozsvár 31, 6. Pandurii 29, 7. Bákó 30, 8. VSK 26, 9. Bukarest 17, 10. Dinamo 16, 11. Steaua 14, 12. Temesvár 13, 13. Minaur 9, 14.(már biztos kieső) Nagyvárad 3.