Majdnem tragédia történt a focimeccsen

Akt.:
A hatalmas esőzés miatt a vasárnapi derbit vasárnap nem tudták lejátszani, a meccs hajráját hétfőre halasztották
Az egyéves fennállását ünneplő Gurányi Padișul Bihorul végzett a labdarúgó V. Liga 2. csoportja élén, így a következő idényben akár már a negyedosztályban szerepelhet.

A Biharban szervezett Másodosztályú labdarúgó-bajnokság (V. Liga, 2. csoport) utolsó fordulójában, vasárnap délután 6 órától Mácsapusztán rendezett mérkőzés volt elhivatott dönteni arról, hogy a helyi – addig 67 ponttal rendelkező, és első helyen álló – Unirea vagy az őket egy pont hátránnyal követő újonc Gurányi Padișul Bihorul nyeri meg csoportját, ezzel egyidejűleg a IV. ligában való szereplés jogát. A vendégek jobbára uralták a középpályát, több gólszerzési helyzetük is volt, egyet góllá is váltottak, ám a 76. percben villám csapott az öltözőbe, és a pálya környéki részekre, ezért Marius Omuţ játékvezető lefújta a meccset, és a játékosokat azonnal az öltözőbe rendelte. Percekkel később torrenciális eső zúdult a Mácsapusztára, a játéktér egy óra várakozás után is használhatatlan volt, ezért a bíró úgy döntött, hogy a mérkőzést nem folytathatják.

Újabb vendéggól

Közrejátszott valószínűleg a halasztáshoz az is, hogy a villámcsapás következtében két helyi néző összeesett a pálya szélén, egyiküket két alkalommal is újra kellett éleszteni, utóbbit azonnali hatállyal a nagyváradi sürgősségi kórházba szállították, információnk szerint már jobban van…

A játékvezető lapunknak hétfőn délelőtt elmondta, hogy – a szabályok értelmében – a meccsnek 24 órán belül folytatódnia kell, mégpedig attól az időponttól, amikor a találkozót lefújták, vagyis a Gurányi Padișul Bihorul alakulata már csak 15-17 percre volt attól, hogy alig egyéves fennállása után máris negyedosztályú tagságot szerezzen…

A meccs hátralevő részét hétfőn délután le is játszották, és hiába kapott két piros kapott a vendégcsapat, eggyel tovább növelni tudta előnyét, a 2–0-s végeredmény pedig azt jelenti, hogy a gurányiak nyerték meg az V. Liga 2. csoportját.

Megyei labdarúgás

V. Liga. A Megyei Másodosztályú (V. Liga) labdarúgó-bajnokság 30., utolsó fordulójában született eredmények 1. csoport: Hegyközpályi CSC–Székelyhídi SK 4–0, Sonkolyosi Minerul–Nagyváradi Bihorul ISK 1–0, Berettyószéplaki Voinţa–Barátkai Unirea 11–3, Fugyivásárhelyi SK II.–Bihari Cetatea 1–0, Váradszentmártoni CSC–Nagyváradi Frontiera 8–1, Tatarosi Săgeata–Alsólugasi Bihorul 6–2, Esküllői Inter–Révi SK 4–3, Mezőtelegdi Foresta–Hegyközszentmiklósi Toldy 6–0.

16. Barátkai Unirea 30 4 2 24 50–140 14

2. csoport, 30., utolsó forduló: Alsókocsobai Izvorul–Körösszegi Voinţa 5–3, Gyapjúi Dacia–Tulkai Victoria 10–1, Nagyváradi Liberty–Illyei Voinţa 6–1, Biharkabai Gloria–Cséffai SE 2–1, Bontesdi Zorile–Bihardobrosdi Vulturul 2–1, Mácsapusztai Unirea–Gurányi Padișul Bihorul 0–2, Vaskohi Biharea–Feketebátori Inter Crişul 3–0 (játék nélkül), a Biharrósai Unirea szabadnapos volt.