Magukra húzták a földet a fiúk

Oláh János volt az egyike a Szatmárnémeti VSK játékosai közül, aki küzdött a vasárnapi meccsen
A Szatmárnémeti VSK kézilabdázóinak utolsó reális célja a Nemzeti Ligában az lehet, hogy elcsípjen egy osztályzós helyet a bajnokság végén. Palkó szerint azt a meccset megnyerheti legénysége.

Négy gólos vereséget szenvedett a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a Tordai Potaissával szemben, ezzel gyakorlatilag az osztályzós hely megszerzése lehet a reális cél a Palkó János és Nicolae Istrate edzőpáros legénységének.

A szatmári közönség fél órán keresztül még hitt a csodában. A gyengébb első három perc után ugyanis 1-3-ról álltak fel a „piros-fehérek”, és a 8. percben Cosmin Liberţ, Oláh János és Florin Mateş góljaival már 6-4 arányban vezetett a VSK. Vass Zoltán is odatette magát, és védett, amit lehetett, Florin Panazan pedig két hétméterest is fogott. A 20. percben Oláh kettős emberelőnyben szerzett hétméteres és akciógóljaival ötre nőtt az előny (12-7). A biztonságos fórból viszont csak kettőt sikerült megőrizni úgy, hogy a 28. percben 15-15 volt az állás. Davorin Prskalo találatainak köszönhetően 17-15-es állásról folytatódott a második játékrész, és Liberţ góljaival hárommal vezetett a VSK (19-16). A következő tizenkét percben viszont gólképtelen voltak a hazaiak, de a védekező játék sem működött. Horaţiu Gal edző emberfogásra utasította legénységét, Liberţet pedig hatástalanítani tudták a vendégek. Így a tordaiak fordítottak és ötre növelték előnyüket (19-24, 45. perc). Öt perccel a vége előtt kettőre zárkózott fel a VSK (27-29), és visszatértek a remények. Az ötlettelen és kapkodó játék eredménytelen volt, és a kolozsiak megduplázták előnyüket (27-31). A folytatásban szerzett szatmári találatokra góllal válaszolt a Potaissa, így 29-33-as állásnál ért véget a meccs.

„Egy gyenge meccs volt, amelyet az a csapat nyert meg, amely kevesebbet hibázott a kulcsfontosságú pillanatokban” – mondta a találkozó után a vendégek edzője, Horaţiu Gal.

Palkó szerint egy „rövidzárlat” okozza azt, hogy a tanítványai nem hozzák a várt teljesítményt. „Remélem hamar megoldást találunk erre a pszichikai állapotra – mondta Palkó. – Számítottunk arra, hogy nehéz meccs vár ránk Tordával, sejtettem, hogy emberfogással fognak védekezni, és erre készültünk az elmúlt héten. Megtorpantak, amikor lehetőség lett volna megőrizni az előnyt, sokat rontottak, így úszott el ez a meccs is. Úgy gondolom, hogy még nem kell biztos kiesőként kezelni a csapatot. Ott leszünk az osztályzón, addig össze kell szedjük magunkat, nyerni kell majd azt a meccset, és a következő idényben is az élvonalban leszünk” – folytatta a szakvezető.

Nemzeti Liga, 19. forduló: Szatmárnémeti VSK – Tordai Potaissa 29-33 (17-15).

VSK: Vass 14 védés, Panazan 2 védés (mindkettő hétméteres) – Mateş 2 gól, Oşvat, Tcaciuc, Mateaş, Gălan 1, Prskalo 5, Liberţ 8, Bejenariu, Pop, Oláh 7 (ebből 2 hétmétersből), Sas 1, Dinescu 5. Hétméteresek (megítélt/értékesített): 3/2 – 10/7. Kétperces kiállítások: 6 perc – 12 perc.

További eredmények: Bucovina Suceva – Dinamo 40-28, Bákói Ştiinţa – Székelyudvarhelyi KC 37-31, Temesvári Poli – Krassó-Szörényi HC 18-22, Konstancai HCM – Steaua 48-23, CSM Ploieşti – Kolozsvári U 25-27.

Később rendezik: Energia Tg. Jiu – Bukaresti CSM.

Az állás: 1. Konstanca 38 pont/19 mérkőzés, 2. Bákó 30/19, 3. Suceava 24/19, 4. Krassó 23/18, 5. Udvarhely 21/19, 6. Dinamo 20/19, 7. Tg. Jiu 19/18, 8. Temesvár 18/19, 9. Torda 14/19, 10. Kolozsvár 12/19, 11. SZATMÁRNÉMETI 12/19, 12. Bukarest 11/17, 13. Ploieşti 11/19, Steaua 2/19.