Magabiztos mikolai siker

Szatmár megye – Negyed óra játék után beállította a Mikolai Turul a Balázsfalvi Inter elleni III. ligás találkozó végeredményét: Sorin Petric edző legénysége 2–0 arányban győzött a szintén kiesés ellen küzdő Fehér megyei együttessel szemben.

A vendégegyüttesnek egyébként már az az első öt perc után meggyűlt a baja a nagybányai bírókkal, ugyanis Bărbuş Marius játékvezető a harmadik percben kiállította az Inter kapusát, Paul Ardeleant. A hálóőr a 16–oson kívül mentett kézzel Marius Pop elől, ezért egyből piros lapot kapott. Utána a Fehér megyeiek minden egyes bírói ítélet, ami ellenük szólt kritizáltak.
A 16–os széléről megítélt szabadrúgást egyébként Tempfli értékesített: a mesterien elvégzett pontrúgásból a labda az oldalsó lécből a kapuba landolt. Ezután sem álltak le a mikolaiak és sorozatban tüzelték a csereként beállt hálóőr, Ovidiu Boitor kapuját. Ennek hamarosan meg is lett az eredménye, ugyanis Puţi beadása után Marius Pop zavartalanul, hat méterről küldhette a labdát a kapuba.

A vendégegyüttes ezután sem tért magához, alig tudott kimozdulni térfeléről, a Turul jţtşkosai sem hagyták nyugodni az Inter védelmét. Tempfli 15 méterről elvégzett közvetett szabadrúgása után a labda a kapufán csattant, Ţuţuraş gólját pedig szabálytalanság miatt nem adta meg a nagybányai sípmester.

A második félidőben a mikolaiak alábbhagytak a lendületből, azonban a balázsfalviak nem éltek a lehetőséggel. Igaz, Şuta kapujáig csak akkor tudtak elérni, ha a lazsáló védők odaajándékozták nekik a labdát. Veszélyes helyzet továbbra is az Inter kapujánál alakult ki, azonban Dănilă lövését és fejesét Boitor nyújtózkodva, nagyon jó reflexszel védett.
A mikolaiak végül begyűjtötték a játékban levő összes pontot, és kicsit fellélegezhetnek. Már nincsenek kieső helyen a 6. csoport táblázatában, azonban hátra van még öt mérkőzésűk, amiből ideális lenne a maximálist kihozni.

III. Liga, 6. csoport, 30. forduló:

Mikolai Turul – Balázsfalvi Inter 2–0 (2–0). Gólszerzők: Tempfli (4. perc), Marius Pop (14.).

1. Luceafărul     30        22        4          4          61–22   70

2. Avântul           29        21        1          7          56–23   64

3. Nagybánya    30        18        6          6          61–23   60

4. Someşul       30        16        4          10        48–30   52

5. Trans Sil        30        14        8          8          36–22   50

6. Gloria II          30        14        4          12        49–39   46

7. Gaz Metan     30        13        6          11        49–42   45

8. Mobila             30        11        9          10        36–41   42