Leszerepeltek a románok, fantasztikus győri siker

A labdarúgó Európa Liga selejtezőinek 3. fordulójában otthonában búcsúztatta a Montpellier csapatát a Győri ETO, a két román együttes közül pedig csak a Temesvári FC harcolta ki a továbbjutást.

Félvállról vették ellenfelüket a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének 3. fordulójában érdekelt romániai klubcsapatok. A Temesvári FC idegenbeli, a Dinamo pedig hazai siker után várta a csütörtök esti visszavágókat.
A bánságiak 2–1–re győztek az elmúlt héten Finnországban, ezért úgy tűnt, a retúr csak formaság lesz Vladimir Petrovic edző csapatának. A MyPa–47 viszont alaposan meglepte a csütörtöki vendéglátóit, és a 25. percben már 3–0–ra vezetett. Meghűlt a vér a temesvári szurkolókban, ugyanis a finnek valamennyi támadása gólveszélyes volt, míg a temesvári lerohanásoknál a MyPa kőkeményen védekezett, így a „violák” semmit sem tudtak csinálni az ellenfél kapuja előtt. A fordulás után viszont Axente mégis megtalálta az utat a gólhoz, de mindez még kevés volt a továbbjutáshoz. A 81. percben az újonc Zicu szépségdíjas gólja után tértek csak vissza a temesvári remények, de az egyenlítő, és egyben a továbbjutást jelentő találatra a meccs utolsó pillanatáig várni kellett: a 93. percben egy beadás után az középen üresen álló Cisovsky fejelte a labdát a kapuba.

A Dinamonak viszont nem volt ilyen szerencséje, pedig Ioan Andone edző legénységének elég lett volna egy gól is, hogy a hosszabbításokba vigye a horvátországi visszavágót. A bukaresti 3–1–es vereség után a Hajduk Split hazai közönség előtt gőzerővel kezdte a találkozót: a 12. percben Vukosic, a 22. percben Brkljiaca volt eredményes. A horvátoknak már ez is elég volt a továbbjutáshoz, de a szünet előtt Tomasov még bevette egyszer Curcă kapuját. A fordulás után a románok próbára tették az ellenfél kapusát, viszont Subasicet nem tudták becsapni, maradt a 3–0–ás horvát siker, és a Dinamo búcsúzott az EL további küzdelmeitől.

A Győri ETO valóságos hőstettet vitt véghez Franciaországban a magyar bajnoki bronzérmes azt követően, hogy az első mérkőzésen, egy héttel ezelőtt hazai pályán 1–0–ás vereséget szenvedett, idegenben – a találkozó nagy részében emberhátrányban futballozva – 1–0–ra legyőzte, majd büntetőkkel búcsúztatta a Ligue 1 legutóbbi kiírásában ötödik Montpellier együttesét. A Győr a 11–es lövésekben érvényesítette „pszichikai fölényét”, Stevanovic két büntetőt hárított, a döntő lövést pedig Tokody Tibor értékesítette.

Európa Liga, selejtező, 3. forduló, visszavágó

Temesvári FC – MyPa 3–3 (0–3). Továbbjutott: a Temesvári FC 5–4–es összesítéssel
Hajduk Split – Bukaresti Dinamo 3–0 (3–0). Tj.: a Hajduk 4–3–as összesítéssel
Montpellier – Győri ETO 0–1 (0–1, 0–1, 0–1) – büntetőkkel: 3–4. Tj.: az ETO, büntetőkkel
Továbbjutottak még: OB Odense, Sporting Lisboa, Marítimo, Slovan Bratislava, Austria Wien, VfB Stuttgart, FC Liverpool, CSZKA Szófia, Juventus, NK Maribor, Motherwell, Bröndby, FC Lausanne, FC Utrecht, Levszki Szófia, Arisz Szaloniki, Genk, Besiktas, Maccabi Tel–Aviv, APOEL Nicosia, IF Elfsborg, Galatasaray, Dnyepr Mogiljev, Karpaty Lvov, FK Karabah, Dinamo Minszk, Sturm Graz, Anorthoszisz Famaguszta, Szibir Novoszibirszk, AZ Alkmaar, Dnyipro, Rapid Wien.