Lesből támad a Steaua

Ismét a Steaua vette át a vezetést a labdarúgó I. Liga táblázatában, miután a 32. fordulóban győzni tudott az U Craiova otthonában. A Kolozsvári CFR döntetlent játszott Mioveniben.

A Kolozsvári CFR jóvoltából több ezer euróval gazdagodnak majd egyenként a Dacia Mioveni csapatának játékosai, miután gólnélküli döntetlent játszottak a Gépész utcai egyesülettel. A Steaua vezetői ugyanis több mint 700 ezer euró prémiumot ígértek az Argeş megyeieknek, amennyiben pontot lopnak hazai pályán a kolozsváriaktól. A CFR játékosai pedig képtelen voltak betalálni Stanca kapujába Mioveniben. Ioan Andone edző legénysége egyébként egy gyenge első félidő után csak a második játékrészben mutatott jól a pályán, de a befejezésnél még mindig sokat hibáztak az ellenfél kapuja előtt.

„A fáradság rányomta bélyegét a fiúk teljesítményére” – vélte Ioan Andone a mérkőzés után, aki úgy gondolja, ezzel eldőlt a bajnokság sorsa: a Steaua fogja nyerni a bajnokságot.

A fővárosi csapat ugyanis egy rendkívüli feszült hangulatú mérkőzésen 2–1–re győzött az U Craiova otthonában. Az első félidőben Rică Neagát a nézők egy székkel dobálták meg, de a bíró mégsem döntött úgy, hogy lefújja a mérkőzést. Azonban a bírók szemet hunytak Pepe Moreno leshelyzeténél, ami után az idegenlégiós megszerezte a Steaua vezető gólját.

Az egyenlítő találat nem sokat váratott magára, azonban Prepeliţă góljára Dayro Moreno válaszolt. 2–1–re győzött a Steaua és ismét két pont az előnye a táblázatban a CFR–rel szemben.

Azonban érdekes mérkőzés várható jövő vasárnap, ugyanis a Steaua a Dinamo otthonában fog játszani…

A 32. forduló mérkőzésein egyébként valamennyi, a kiesőhelyeken álló csapat vereséget szenvedett – az UTA és a Kolozsvári U hazai pályán.

A forduló zárómérkőzésén a Dinamo győzni tudott a Rapid otthonában.