Leiskolázta Temesvárt a Szatmárnémeti VSK

Claudia Pop (sárga mez) volt a mérkőzés legjobbja: a szatmári 76–ból 24 pontot szerzett
Simán, tizenhét ponttal, 59–76 arányban győzött péntek délután a Szatmárnémeti Városi Sportklub a Temesvári Danzio otthonában, a női kosárlabda A–osztály 25. fordulójának mérkőzésén.

Felejtették a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdázói a szerdai alexandriai fiaskót, és a várt teljesítményt hozva, pénteken tizenhét ponttal verték Temesváron a vendéglátó Danzio együttest. Dan Fleşeriu edző tanítványai gyakorlatilag már az első negyedben eldöntötték a meccset. a Claudia Pop, Amra Mehmedic, Orosz Andreea, Shanika Freeman, Khadijah Whittington felállásban kezdő VSK a 2. percben már hattal vezetett (2–8), miután a vendégek még felzárkóztak, és rövid időre még a vezetést is átvették (9–8, 5. perc), viszont a „piros–fehérek” egy 16–0–ás sorozattal zárták a negyedet, így a következő tíz perc már 9–24–es állásról kezdődött. Monica Ivan és Rada Giurgiu váltotta Freemant és Oroszt, viszont úgy tűnt, hogy ebben a felállásban nem megy a játék a szatmáriaknak: öt perc alatt nem sikerült pontot találni, de szerencsére túloldalt is csak hat pontot faragott a hátrányából a Danzio (15–24). Amint Freeman és Orosz visszaállt, ismét megindult a pontgyártás, a szünetig így huszonegyre nőtt a különbség (19–40). A folytatásban kissé lazábbak voltak támadásban a VSK játékosai, így a temesváriak a 28. percig felzárkóztak tizenháromra (38–51), de a negyed utolsó percében egy Freeman, Pop sorozattal tizenkilencig sikerült visszahozni az előnyt (38–57). A két játékos a kétperces pihenő után is folytatta az ellenfél kosarában a sorozat tüzelést, így két perc alatt huszonhat lett a különbség (41–67). Ljubomir Kolarevics, a hazaiak edzőjének időkérése ezúttal megtörte a szatmáriak lendületét, így tizenhétre csökkentette hátrányát a Danzio, de a különbség további csökkentéséhez már kevés volt az idő.

Statisztika

A statisztikai adatok szerint a mérkőzés embere (MVP) Claudia Pop volt (24 pont, 7 lepattanó, 6–ból 6 szabaddobás, 25 pontos hatékonyság), Freeman pedig újabb dupla–duplát teljesített (12 pont, 15 lepattanó). Mészáros Anita a közeli dobásoknál pontos volt (2–ből 2), Mehmedic pedig ismét kiváló passzokkal szolgálta ki csapattársait.

Női kosárlabda, A–osztály, 25. forduló

Temesvári Danzio – Szatmárnémeti VSK 59–76 (9:24, 10:16, 19:17, 21:19).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Pop (24, 7, 1), Mehmedic (7, 2, 5), Orosz (11, 2, 2), Mészáros Anita (4, 3, 1), Ivan (6, 2, 1), Giurgiu (3, 1, 1), Whittington (8, 10, 1), Freeman (13, 15, 4), Szmutku, Mészáros Izabella.

Danzio: Haas (4, 4, 2), Pesovics (17, 4, 1), Kane (4, 1, 1), Moroşan (6, 2, 1), Stoiedin (4, 2, 0), Brown (3, 4, 3), Saponyics (15, 9, 1), Vukozse (6, 1, 2).