Legyőzték a bajnoki címvédőt!

Az A-osztályú férfikosárlabda-bajnokság 25. fordulója keretében a múlt hét végéről tegnap kora estére halasztott mérkőzésen a Nagyváradi VSK négy – zsinórban megszerzett – győztes találkozót követően a címvédő Ploieşti-i Asesoft csapatát fogadta

Az első két negyedben védekezésben és támadásban egyaránt jól játszottak a vendéglátók, s ennek köszönhetően a félidőben 40–33 arányban vezettek is. Szünet után sokáig ponta(t)lan maradt a hazai alakulat, s ezt az Asesoft kihasználta, megnyerve a harmadik negyedet. Az utolsó játékrészben viszont ismét szárnyalt a – harminc pont felett dobó Mandics vezérelte – váradi alakulat, amely végül nyolcpontos sikert aratott a bajnoki címvédő felett: Nagyváradi VSK–Ploieşti-i Asesoft 92–84 (21–18, 19–15, 20–25, 32–26).