Kosárlabda: aradi siker

Szatmárnémeti – Az aradiak nyerték a kosárlabda–tornát, a szatmáriak a 6. helyen végeztek.

Mint már közöltük, a diákolimpia keretében az V– VIII osztályos leány kosárlabda–csapatok országos döntőjét Szatmárnémetiben rendezték. Megyénket a Nastor Cecilia és Szegedi Ilona által felkészített Sportlíceum csapata képviselte. Lányaink jól kezdtek, előbb Alaxandriát győzték le, majd vereséget szenvedetek az aradi és galaci együttersektől, így végül az 5. helyért játszhattak. De ezen sem jött ki a lépés kosarasainknak, akik 58–68 arányban kikaptak a Vîlcea megyeiektől.

A tornát az aradiak nyerték meg, akik hosszabítás után 69–63–ra bizonyultak jobbnak a galaciakkal szemben.  A torna gólkirálynője a bukaresti Dumitrache Alexanra lett. A legfiatalabb játékosnak járó oklevelet a szatmári Grigor Iulia kapta.