Kiváló játék, megérdemelt győzelem

Fölényes győzelmet aratott a Nagyváradi Bihar FC az Aranyosgyéresi Sodronyipar felett a labdarúgó II. Liga szombati mérkőzésén.

Bihar FC – Aranyosgyéresi Sodronyipar 4-0 (végeredmény)

Játékvezető: Constantin Fanita (Temesvár), partjelzők: Gáspár Péter (Temesvár), Constantin Por (Szatmárnémeti). Szövetségi megfigyelő: Mircea Govor (Szatmárnémeti)

Nagyváradi Városi Stadion, mintegy 1000 néző, felhőtlen ég, napos idő

Bihar FC: Fildan – Tirca, Musca, Gongolea, A. Achim – S. Achim, Predica, Mihu, Radu – Bucur, Voicu. Edzők: Gheorghe Silaghi és Vígh Zoltán

Sodronyipar: Perianu – Perde, Tímár, Bar, Cosma - Ghenti, Tiplea, Dimbean, Gheti – Borza, Silaghi. Edző: Mészáros Alpár

– az aranyosgyéresiek kezdik a mérkőzést, az előre rúgott labda lesen találja Borzát

1. p. Előreívelt labdára Radu csap le a 16-oson belül, beadásába belelép a védő, a labda szögletre pattan

2. p. Radu végzi el a szögletrúgást, Musca mintegy 8 méterre a kaputól fejel zavartalanul, egyenesen Perianu kapus kezébe

– középpályán adogatnak a csapatok, a labda mégis többet tartózkodik a partvonalon kívül, mint a pályán. Ezért inkább hasonlít kosmármeccsre, mint futballtalálkozóra, mivel a játékosok állandóan kézzel hozzák játékba a labdát

4. p. Tirca jobboldali beadása hosszúra sikeredik, oda a mérkőzés második helyzete

7. p. Újabb jobboldali váradi szöglet, Radu gyatrán végzi el azt, a lapos lövést kirúgják a védők

8. p. Gyors vendég ellentámadás, Borza a baloldalon kisodródva lő veszélyesen, alig valamivel fölé

10. p. Radu rúg félmagasan a kapu elé, ott Perianu kezéből kicsúszik a labda, de egyik váradi csatár sem eszmél, így a portás másodjára megfogja a pöttyöst

11. p. Sárgalap: S. Achim

14. p. Bucur használ ki egy hatalmas védelmi hibát, ellopja a labdát, s egyedül iramodik meg a kapu fele, kicselezi a kapuját elhagyó Perianut, aki elhúzza a lábát, s a bíró habozás nélkül 11-est ítél

15. p. Góóóóóóól: Voicu végzi el a büntetőrúgást, a kapus balra el, a labda jobbra: 1-0

17. p. Góóóóóóóóól: Látványos váradi támadás a baloldalon, Voicu a beadás helyett nagyon okosan visszapasszol a kaputól 14 méterre álló Bucurhoz, s az állítgatás nélkül a léc alá bombázza a labdát: 2-0

– a második gól után takarékra vette a lángot a Bihar FC, hogy aztán alig négy perc múlva ismét gőzerővel támadjon

22. p. Sárgalap szimulálásért Tiplea-nak

23. p. S. Achim 30 méterről lő, az erőtlen lövés elakad a gyéresi kapus kezében

24. p. Bucur a jobbszélen a 16-os vonal sarkáról keresztbe lövi a labdát a kapu előtt, ahol egy váradi játékos sem tartózkodik

25. p. Bucur ugyanabban a pozícióban, mint egy perccel korábban rosszul kezeli le a labdát, amely az alapvonalon túlra pattan

28. p. Hosszabb vendégtámadás végén Borza a baloldalról lő, de az nem fenyegeti a váradiak kapuját

31. p. Tetszetős váradi helyzetfelépítés négy passzból, a beadásba beleérnek a védők, szögletet rúghatnak a váradiak

32. p. Radu végzi el a pontrúgást, középen Bucur 8 méterről látványosan próbálja a kapuba juttatni a pöttyöst, de mellé lő

34. p. Egy baloldali átadást Radu kapásból lövi a kapufára, a kipattanó után Bucur ismétel, a portás a léc alól ment

35. p. Csere: Dambean helyett Zelencz

37. p. Voicu ér el egy hosszú indítást a baloldalon, befele cselez, majd éles szögből mellé tüzel

40. p. Egy erőtlen távoli lövést a különben is sokat bizonytalankodó Perianu kapus kiejti a kezéből, Radu későn eszmél, s oda a helyzet

43. p. Egy hosszú átadást ezúttal a jobboldalon Radu ér el, majd éles szögből ellő a kapu előtt

44. p. Az egész félidő alatt hatalmas nyomás alatt lévő gyéresi játékosok már a szünetet várják, a bíró azonban még nem kegyelmezett meg nekik

45. p. A negyedik számú jétékvezető 1 perc hosszabbítást mutat fel, közben Radu sokadik szögletrúgását végezheti el, ismét gyatrán, s a védők újra felszabadítanak

45+1. p. Vendég ellentámadás, de 25 méternél egy rossz passz miatt oda is a helyzet, s a játékvezető belefúj a sípjába, jelezvén az első félidő végét

– a közönség vastapssal kíséri az öltözőbe a váradi fiúkat

46. p. A váradiak kezdenek, s 18 méterre a kaputól Voicut rúgják le. A szabadrúgást Voicu passzolja le Gongoleanak, lövését a kapus hárítja

50. p. Tehetetlenek a vendégek, s mivel ritkán találkoznak a labdával, többet foglalkoznak a babával

54. p. Adam Achimot faultolják durván. Szerencsére a fiatal fiút kemény fából faragták, felpattan, s már végezné is el a szabadrúgást, ám Bucur megelőzi, de gyatrán lő

57. p. Radu szögletrúgását két védő is elvéti a 16-oson belül, de Voicu későn eszmél, és már nem tud kapura lőni

– súlyos sérülés a pályán, a játékvezető jelzi az orvosnak, hogy azonnal jöjjön. A váradi csatár, Voicu a hátát fájlalja, amit egyszerre ketten is masszíroznak, majd doktori segítséggel elhagyja a pályát

61. p. Góóóóóól: Mihu-Bucur-Radu a labda útja: előbbi a baloldalról átível a hosszú sarokra, ott Bucur nagyon okosan visszapasszol középre, s Radu számára egy szimpla formalitás a kapuba helyezni a labdát: 3-0

62. p. Csere: Silaghi helyett Baba

63. p. Csere: Voicu helyett Andor

67. p. Gyors váradi ellentámadás, a gyéresi védők az utolsó pillanatban mentenek.

69. p. Csere: Razvan Radu helyett Lukács

71. p. A félidő első vendégtámadása végén Zelencz fejel kapu fölé

74. p. Kapu elé ívelt váradi támadás, Bucur mintegy 14 méterre a kaputól egyedül veszi át a labdát, lövése messze a kapu fölé szál

76. p. Csere: Ghenti helyett Belov

78. Csere: Mihu helyett Sandulescu

– ebben az időszakban kevesebb a látnivaló, de a szurkolók így sem unatkoznak, sőt… Góóóóóóól!

80. p. Lukács rendkívül erőszakosan megelőzi közvetlen védőjét, belép a 16-osra, s önzetlenül középre passzol, ahol Bucur egyedül a kapuba lő: 4-0

82. p. A negyedik gól egyik főszereplője, Lukács lőhetne gólt, de az elvetődő kapusba lő s a visszapattanót is a portásba lövi, az újabb ismétlést Bucur alig valamivel a léc fölé rúgja. Messzemenően a mérkőzés legnagyobb helyzete(i) maradt(ak) ki

85. p. Sárgalap: Zelencz

87. p. 22 méteres vendég szabadrúgás, Perde fölé lő

89. p. Silaghi edző hajtja, űzi csapatát, talán ő az egyedüli, aki 4-0-nál sem elégedett teljes mértékben

90+2. p. Vége a mérkőzésnek: 4-0

– a mérkőzéshez mindennemű kommentárt hozzáfűzni teljesen felesleges, talán csak annyit: a Bihar FC tetszetősen, jól, és ami a legfontosabb, eredményesen játszott