Kézilabdás vereség a listavezetőtől

A Nagyváradi D&C VSK férfi kézilabdázói előrehozott mérkőzésen csütörtökön kora este öt gól különbségű vereséget szenvedtek Resicabányán a listavezető helyi UCM-től.

A Nemzeti Liga bajnoki tabelláján jelenleg élen álló resicabányai legénységnek igencsak meg kellett küzdeni a győzelem megszerzéséért. Mi több, az első felvonás végén a négygólos hazai előny ellenére nem sokan gondolták, hogy a házigazdák végül mindkét pontot otthon marasztalják. Adrian Rus váradi edző tanítványai agresszíven, nagyon jól védekeztek, s ellenfelük hosszú ideig nem tudott tőlük elszakadni. A játékrész végén azonban kicsit kihagyott a vendégek védelme, s az UKM két perc alatt négyre növelte előnyét (Butulija szünet előtt kilencszer talált Borodi hálójába!).

Sikeresebb második játékrész

Ami a találatokat illeti, jóval több gól esett a második félidőben, s a házigazdák mindössze egyetlen góllal voltak jobbak. Hiába próbálkoztak egyenlítéssel a váradiak, annál is inkább, hogy hat perccel a mérkőzés vége előtt mindössze kétgólos hazai előnynél kettős emberelőnyhöz jutott a Resicabánya, s ötgólosra növelhette előnyét.

Resicabányai UCM–Nagyváradi VSK D&C 36–31 (15–11).UKM: Ionescu, Antonaru – Butulija (14), Tucanu (6), Irimescu (6), Pasic (4), Rohozneanu (3), Pancu (1), Cuciula (1), Vaidasigan, Pârvan, Ciobotaru, Kovacsevics (1). Edző: Omer Aihan. D&C VSK: Leu, Borodi – Libert (2), Adzics (1), Simeria (1), Alexandru (6), Munea (5), Nedelcu (3), Steriu (3), Cârstoaia (3), Nemenco (3), Câtu (1), Tasca (3), Albu.