Két siker egy döntetlen

Szatmár megye – Jó napot fogott ki mindhárom Szatmár megyei III. ligás csapat: a Someşul idegenben, a Turul hazai pályán győzött, az Olimpia döntetlent játszott Nagyváradon a 16. fordulóban.

Nem tudott győzni a Szatmárnémeti Olimpia a Nagyváradi Bihor FC II otthonában, pedig sárga–kékeknek nagy szükségük lett volna a három pont begyűjtésére: a labdarúgó III. Liga 6. csoportjában, egy fordulóval az őszi idény vége előtt a szatmáriak maradnak a táblázat utolsó előtti helyén.

A mérkőzés nagyon rosszúl kezdődött az Olimpiának: a házigazdák már az első percben vezetéshez jutottak, igaz ehhez kellett Villand szarvas hibája is, aki saját 16–osa előtt vesztette el a labdát. A második játékrészben Schwarzkopf, Rişco, Chifor hagy ki ziccert, egyedül Tempflinek sikerült betalálnia.

Három ponttal tért haza Marosvásárhelyről a Szatmárnémeti Someşul. Dacian Nastai edző legénysége már az első félidőben „elintézhette” volna a Gaz Metan csapatát, azonban a szatmáriak kapura rúgásai sorra célt tévesztettek. A második játékrész elején a hazaiak már a második percben vezetést szereztek, de Crişan találata után a szatmáriaknak sikerült hamar egyenlíteni. A hajrában Marian Pop harcolt ki egy 11–est, melyet a csereként beállt Gavrilescu értékesített.

A Mikolai Turul hazai pályán „dagasztotta a sarat” a vendég Kolozsvári U 1919 csapat játékosaival együtt. A mély talajú pályához a sereghajtó kolozsváriaknak hamarább sikerült alkalmazkodniuk, így az első veszélyes helyzetet is ők dolgozták ki. Válasz képpen Cosma harcolt ki egy 11–est, melyet értékesített. Mégsem mehettek pihenőre nyugodtan a hazaiak, ugyanis a játékvezető kiállította Puţi–ot. Mindezek ellenére a vendégek nem tudták veszélyeztetni az ellenfél kapuját, sőt, a második félidőben Ţuţuraş még két alkalommal betalált a kolozsváriak kapujába. A mérkőzés lefujása előtt Dănilă, majd Sabin Bud és Gabriel Mare is növelhette volna a különbséget, azonban lövései célt tévesztettek.

III. Liga, 6. csoport

16. forduló: Mikolai Turul – Kolozsvári U 1919 3–0, Marosvásárhelyi Gaz Metan – Szatmárnémeti Some§ul 1–2, Nagyváradi FC Bihor II – Szatmárnémeti Olimpia 1–1, Dési Unirea – Besztercei Gloria II 1–0, Kolozsvári Sănătatea – Balázsfalvi Inter 2–0, Máramarosszigeti Marmaţia – Szovátai Mobila 3–1, Szászrégeni Avântul – Nagybányai FC 1–2, Nyárádtői Unirea – Belényesi Bihorul 4–0, Félixfürdői Lotus – Marosvásárhelyi Trans Sil 3–0.

1. Luceafărul    16        12        2          2          36–13  38

2. Someşul       16        9          4          3          29–15  31

3. Avântul           16        10        0          6          28–17  30

4. Dési Unirea  16        8          5          3          22–14  29

5. Nagybánya    16        8          4          4          28–18  28

6. Gloria II          16        8          2          6          34–24  26

7. Trans Sil        16        6          6          4          19–12  24

8. Nyárádtő        15        7          2          6          19–16  23