KBSC: „Nehezen vettük fel a ritmust”

Kazincbarcika – A labdarúgó NB II 36. fordulójában idegenben lépett pályára Kazincbarcikai SC vasárnap.

Aqvital FC Csákvár–Kazincbarcikai SC 0–2 (0–1)

Csákvár, 150 néző. V.: Lovas (Bornemissza, Szvetynik).

Aqvital FC Csákvár: Markek – Falusy, Kiprich D., Csonka, Deutsch L. – Farkas A., Mészáros D. (Molnár Cs., 76.) – Skribek (Szabó M., 59.), Sándor Gy., Baracskai – Sejben (Daru, 66.). Vezetőedző: Szijjártó István.

Kazincbarcikai SC: Fila – Palmes, Belényesi Cs., Fótyik, Mikló – Oltean (Kiss B., 87.) – Krausz, Toma, Szabó L., Gábor L. (Virág, 83.) – Lukács R. (Tóth L., 74.). Vezetőedző: Gálhidi György.

30. perc: Szabó L. a bal oldali alapvonalról nagyon pontosan emelt a hosszú saroknál egyedül érkező Krausz fejére, aki két lépésről könnyedén fejelt a bal sarokba, 0–1.

70. perc: Kiprich D. műesésért sárga lapot kapott, s mivel ez a második volt, megkapta a pirosat is.

88. perc: Miközben a hazai játékosok kezezést reklamáltak a barcikai térfél közepén, a vendégek gyors kontrát vezettek, melynek végén a teljesen egyedül kilépő Virág 14 méterről higgadtan a kivetődő Markek alatt a kapuba, 0–2.

Jók: Sándor Gy., Sejben, ill. az egész csapat.

Szíjjártó István: – Felháborítónak tartom, hogy néhány játékosom már most kivette a szabadságát. Az utolsó két fordulóban csak azokra számítok, akik hajlandóak meghalni a pályán.

Gálhidi György: – Nehezen vettük fel a ritmust, nagy kapusbravúrok kellettek, hogy ne kapjunk gólt, gólokat az elején. Az első félidő közepén azonban változtatni tudtunk, veszélyes kontrákat vezettünk, és a kapuba is sikerült betalálni. A második játékrészben a középpályás védekezésünk feljavult, a kontráinkban benne volt a gól, háromszor a kapufát találtuk el, és további ziccereink voltak, hamarabb is lezárhattuk volna a meccset. Nagyon jó egyéni teljesítmények voltak, gratulálok a csapatomnak.

Békéscsaba 1912 Előre–Soroksári SC 3–5 (0–1), BFC Siófok–Mosonmagyaróvári TE 3–1 (1–0), DA Tiszakécske VSE–Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 0–1 (0–0), WKW Győri ETO–Gyirmót FC Győr 1–0 (1–0), Kaposvári RFC–Vác FC 1–0 (0–0), BSS Monor–Ceglédi VSE 0–1 (0–0), Nyíregyháza SFC–Dorogi FC 2–1 (2–0), Zalaegerszegi TE FC–Budafoki MTE 4–1 (2–1), Vasas FC–Budaörsi SC 3–3 (1–3)