Közel álltunk a sikerhez

Csak bírói segítséggel tudta legyőzni a VSK-t a hazai pályán a Pandurii kézilabdacsapata.

A bajnoki dobogóra hajtó Pandurii Târgu Jiu vendégeként lépett pályára szombaton a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata az országos bajnokság 22. fordulójában. A remek formában játszó szatmári kézisek a Zsil-völgyiek otthonában is a múlt heti Resicabányai UCM ellen tapasztalt szinten küzdöttek.

Kiválóan kezdtek a fiúk

Az első játékrészben szinte végig a kezükben tartották a mérkőzés irányítását, az igencsak megszeppent hazai csapat csupán az eredmény után futott, de az első félidő végére mégis egyenlíteni tudott (18-18). A második játékrészben azonban a hazai szurkolók bíztatására, illetve egy „kis” bírói segítséggel (egy adott pillanatban négy játékossal játszottunk) magához tért a Pandurii és végül 34-31 arányban győzött.

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a kapusgondokkal küszködő VSK (Pereverzia és Cioroiu is sérült) jelenlegi egyetlen egészséges hálóőrét, Teremit az 50. percben két percre kiállították a játékvezetők. Helyére a jobb átlövő Ciornohuz állt be, aki egy tréningfelsőt vett a mezére, amit a Román Kézilabda Szövetség előírásai szerint ki kellett volna vágni, hogy látható legyen a játékos mezén feltüntetett szám, de ez esetben a bírók eltekintettek ettől az apróságtól.

Eredmények:

Pandurii Târgu Jiu – Szatmárnémeti VSK 34-31 (18-18)

A szatmári gólszerzők: Birtalan 9, Vizsbovszkij 7, Bursac 5, Szavics 4, Oláh 2, Surducan 1, Şavlovschi 1, Varga 1, Teremi 1 (9 védés)

Ştiinţa Bacău – HCM Constanţa 30-30 (15-15)

Resicabányai UCM – Dinamo 39-31 (14-12)

Bucovina Suceava – Székelyudvarhelyi HC 37-29 (18-17)

Kolozsvári U – Temesvári Poli 32-24 (16-9)

Nagybányai Minaur – Brassói Rom-Cri 29-28 (14-14)