Könnyed győzelem Málta ellen

Már csoportja élén áll Románia utánpótlás labdarúgó–válogatotta, miután a 2009–es Európa–bajnoki selejtezőmérkőzésen 4–0–ra győztek Málta ellen.

A Piatra Neamton rendezett mérkőzésen Emil Sandoi szövetségi kapitány legénységének nem okozott gondot a szigetországiak legyőzése: Sarghi a 20. percben szerzett gólja után Stancu az első félidő végén és a második játékrész elején növeli az előnyt, végül az 52. percben Liviu Ganea állítja be a végeredményt.

Sandoi egyébként elégedetlen volt csapata első félidőben nyújtott teljesítményével. „Az első félidőben a máltaiaknak több alkalmuk volt kapura rúgni, mint a franciáknak. Ezért a szünetben hevesebb beszélgetésem volt a fiúkkal az öltözőben. Úgy tűnik, ennek meglett az eredménye.