Jégkorong Erste Liga

2021.04.04. 20:41

Hosszabbítás után egyenlített a Brassó

A vendég Brassó 0-3-ról fordítva hosszabbítás után 5-4-re nyert a társbajnok SC Csíkszereda otthonában a jégkorong Erste Liga döntőjének negyedik, vasárnapi mérkőzésén, így 2-2-re áll az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc.

A hazaiak szombaton simán, 5-0-ra diadalmaskodtak, és most is álomszerűen kezdtek: a 11. percben már 3-0-ra elléptek. Kapuscsere után feljöttek az alapszakaszgyőztes vendégek, és még a szünet előtt felzárkóztak. John Combs ligacsúcsot jelentő 18. playoff-góljával a 26. percben 4-2 lett, ám megint jött egy brassói találat a pihenőt megelőzően.

Tomas Klempa takarásból egyenlített, és következhetett a hirtelen halál. Ez kereken öt perce tartott, amikor Bors Huba-Ferenc üresen húzott egy cselt a kapu előtt, és fonákkal a hálóba lőtt.