Jó játék után, BFC-diadal

Szerdán délután a labdarúgó II. Liga hétközi fordulójában megérdemelt győzelmet aratott a Bihar FC a Lupényi Minerul ellen, pedig a vendégek szerezték meg a vezetést tizenegyesből.

Az esőbe hajló idő és a hét közepi, korai időpont meg a televízió közvetítése miatt alig ötszáz néző tekintette meg a mérkőzést. Lehet, ha előre tudták volna, hogy a piros-kékek jó színvonalú csatában diadalmaskodnak, ez a szám legkevesebb megháromszorozódott volna. A hazaiak minden játékosa kitett magáért (a kapus Fildan is, miatta ítélt ugyanis jogos tizenegyest a játékvezető!): sokat futottak, folyamatosan támadtak és egyre-másra dolgozták ki a jobbnál jobb helyzeteket, ráadásául a védők is sokszor a vendégek kapuja elől jöttek hátra a helyükre…

Az első sípszót követően mintegy tíz percig azonban csupán mezőnyjáték folyt a pályán, s az első kapuralövés kilenc perc elteltével történt, amikor a vendég Chitu próbálkozott. Újabb tíz perc elteltével Nicoreccel szemben szabálytalankodott Fildan, s a megítélt büntetőből Chitu szerzett vezetést a bányász kispad nagy örömére (0–1).

Feltámadt a Bihar FC

Nem sokáig örülhettek a lupényiek, mert a 25. percben Bucur félmagas beadását nagyszerű érzékkel Lukács fejjel segítette a kapujukba (1–1). Az újabb váradi gólra még húsz percet kellett várni: Radu jobboldali szögletrúgását Ayza Muscă elé fejelte, aki nem hibázott (2–1). A találatot megelőzően különben Ayza hagyott ki nagy lehetőséget.

A második játékrész sorozatos váradi támadásokkal, kihagyott hazai helyzetekkel múlt (Ayza közelről a kapusba lőtt!), ám találat csak a 84. percben született: Lukács megindult a labdával, kicselezett két védőt, aztán még egyet ültetett a hintába, s a kifutó kapus mellett lőtt a hálóba (3–1). A 90+2. percben a könnyelműsködő hazai védők mellett Irina szerezte meg csapata második gólját (3–2), ám ez csak arra volt elegendő, hogy kicsit kozmetikáázanak az eredményen.

Összegzésképpen még annyit: jó volt látni a hazai játékosok részéről a fiatalos lendületet, hogy hosszú idő után először látni lehetet az akaratot, s azt, hogy elhitték: nem létezik elveszített labda, s nem létezhet elveszített mérkőzés. Elerőehaladás, nem?

Szántó Sándor

Tények

Nagyváradi Bihar FC–Lupényi Minerul 3–2 (2–1). Városi stadion, mintegy 400 néző. Gólszerők: Lukács (25. és 84. p.), Muscă (45. p.), illetve Chitu (20. p., tizenegyesből), Irina (90+2. p.). Sárga lapok: Fildan, Ambrus, illetve Luca, Roman, Rus. Játékvezető: Paul Unimăţan (Zilah), partjelzők: Ionuţ Borcan (Ploieşti), Petre Geambaşu (Buşteni). Szövetségi megfigyelő: Flavius Domide.

Bihar FC: Fildan – Opriceană, Muscă, Ambrus (81. p. Gongolea), Lőrincz – Mihu, Bucur (85. p. A. Achim), Ayza – Radu (86. p. Floruţ), Lukács, Andor. Edző: Gheorghe Silaghi.

Minerul: Mecea – Isfan, Irina, Luca, Roman (65. p. Dăscălescu) – Câmpean (46. Mocioi), Apostol, Daj, Nicorec (46. p. Rus) – Dida, Chitu. Edző: Marin Tudorache.

II. Liga

A labdarúgó másodosztály 2. csoportjának 27. fordulójában született eredmények:Râmnicu Vâlcea-i CSM–Tordai Ariesul 2–1, Turnu Severin-i FC–Caracali FC 3–1, Resicabányai FCM–Târgovistei FC 0–5, Nagyszalontai Liberty–Temesvári CFR 1–1, Dévai Muresul–Vajdahunyadi Corvinul 2–2, Aranyosgyéresi Sodronyipar–Gyulafehérvári Unirea 2–0, Pitesti-i Arges–Temesvári Politehnica II. 6–1, Medgyesi Gaz Metan–Petrozsényi Jiul 4–2, Nagyváradi Bihar FC–Lupényi Minerul 3–2.