Izgalmassá tett mérkőzés Érmihályfalván

Váratlanul izgalmas mérkőzést játszott szombat délután a Praszler stadionban az Érmihályfalvi Unirea és a Papfalvi Viitorul – és ennek a hazai szurkolók nem nagyon örültek…

A Team Sport Megyei első osztályú labdarúgó bajnokság 10. fordulójában egyértelműen a listavezető hazai gárda volt az esélyes a győzelemre, és magának nehezítette meg a három pont megszerzését. Az Unirea az első percekben pontatlanul, kapkodva, idegesen játszott – és ez később állandósult. Ráadásul csak Cosmán múlt, hogy a 9. percben egy védelmi hiba végén nem szerezte meg csapatának a vezetést. Amit nem tett meg a papfalvi játékos, megtette az egyébként az egész mérkőzésen sokat kűzdött Fele Sándor: mintegy 25 méterről végezhetett el szabadrúgást, és míg a védők figyelmét lefoglalta a sorfalig lévő kilenc métert méricskélő Szalai, a hazaiak csapatkapitánya a bal alsó sarokba csavart – 1–0. A gól nem nyugtatta meg a vendéglátókat, ennek ellenére újabb gólt szereztek, amikor a Popa buktatása utáni tizenegyest elvégezve Fele S. újra a jobb alsóba küldte a labdát – 2–0.

Izgalmas végjáték

A szünetben Csűri Sándor edzőnek nem sikerült rendezni a sorokat, így negyed óra múltán kettős cserével próbált újítani, nem sok sikerrel. Tanítványai továbbra is csapkodóan, pontatlanul passzoltak, és sokszor nem lehetett tudni ki a csatár, ki a védő. A félidő felénél L.Maghiar a kapufát döngette meg, ami vészjelzésként szolgálhatott volna, ám két perccel később – a védelem aszisztálása mellett – Budaş már nem hibázott – 2–1. A vendégek „vérszemet kaptak”, ám egyenlíteniük már nem sikerült az igen izgalmasra sikerült, és négy percnyi hosszabítással megtoldott végjátékban. A következő fordulóban a Luceafărul II. vendége lesz az Unirea, addig Csűri Sándor edzőre nagy feladat vár: rendet kell tennie a fejekben…

Érmihályfalvi Unirea – Papfalvi Viitorul 2–1 (2–0). Praszler stadion, 250 néző. Gólszerzők: Fele S. (14.p, 38.p.), illetve Budaş (69.p.). Sárga lapok: Ruszkai, Fele Sz., Fele S., illetve L.Maghiar, M.Maghiar. Játékvezető Ovidiu Purzea, partjelzők Iuliu Timpa és Marius Chereji. Szövetségi megfigyelő Fănica Munteanu. Az utánpótlás csapatok találkozójának eredménye 9–0.

UNIREA: Szász – Săraz, Nistor, Ruszkai, Jude, Avram, Fele S., Crişan (62.p. Pop), Máté (62.p. Fele Sz.), Szalai (88.p. Lakatos), Popa (81.p. Béres). Edző Csűri Sándor.

VIITORUL: Lavranciuc – M.Maghiar, Goia, Fl.Maghiar, Lazăr, L.Maghiar, Varodi, Bit, Cozma (46.p. Budaş), Chereji, Gavriş. Edző Petre Grosu.í