Itthon maradnak a női röplabdázók

Pillanatnyi fellángolás volt a román női röplabda–válogatott részéről az olimpiai kvalifikáció lehetősége: miután szoros csatában legyőzték 3–2 arányban Horvátország csapatát, 3–2–re kaptak ki Szerbiától egy olyan mérkőzésen, melyet szinte végig a kezükbe tartottak.

Florin Grapa együttese már 2–0–ra vezetett, mikor „beütött a crakk”. Az ellenfél felzárkozott és végül a mindent eldöntő ötödik szettet is megnyerte.

Ezután már szinte biztos volt: a román válogatott nem tudja megszerezni a második győzelmét a tornán, mely biztosította volna helyét a kvalifikáció elődöntőjébe. Ehhez a többszörös világ– és Európa–bajnok oroszokat kellett volna legyőzzék. Bár megszorították az ellenfelüket, végül 3–1–re -3 (21-25, 24-26, 25-21, 14-25) kaptak ki a román lányok, és ezzel csoportjuk harmadik helyén végeztek az oroszok és szerbek mögött, és a horvátok előtt.