Ismét osztályzós helyen a Szatmárnémeti VSK

Nyolc gólos vereséget szenvedett a Kolozsvári U otthonában a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata, ezzel a „piros–fehérek” visszacsúsztak a Nemzeti Liga táblázatának 11. helyére.

A Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata „átadta” 10. pozícióját a Nemzeti Liga táblázatában a Kolozsvári U–nak, amely vasárnap nyolc góllal verte a Palkó János és Nicolae Istrate edzőpáros legénységét.

A kincses városban rendezett bajnoki jól kezdődött a „piros–fehéreknek”, hiszen az első percek után már 1–3–ra vezettek, viszont vendéglátók fordítottak, és a 8. percben már náluk volt az előny (4–3). A szatmári legénység még tartott magát az első húsz percben (8–8), utána viszont az „egyetemisták” rákapcsoltak és négy gól előnyt gyűjtöttek össze a szünetig (15–11). Fordulás után úgy tűnt, a hazaiak tartani tudják a különbséget, a 39. percben már öttel vezettek (20–15), amikor a VSK–nak sikerült öt perc alatt felzárkóznia kettőre (22–20). Liviu Jurca időkérése elvágta a szatmári lendületet és a kolozsváriak az 52. percig ismét növelték előnyüket (27–23), amit a végéig megdupláztak (34–26).

„Rengeteget hibáztak a fiúk a védelemben. A beállósaiknak átjáróház volt a védelmünk. Nagyon gyengén játszottunk, egy heti kemény készülésből semmi sem látszott Kolozsváron” – panaszolta Istrate, aki külön dicsérte a moreni–i Robert Harabagiu, Silviu Stănescu bírópáros pártatlan játékvezetését is.

A VSK a vasárnapi mérkőzés után csak egy helyet csúszott vissza a táblázatban, így 12 ponttal az osztályzós 11. pozíciót fogalja el. A kolozsváriak pontszámban beérték a szatmáriakat, viszont az egymás elleni eredménynek köszönhetően (29–25 VSK–siker Szatmáron, 34–26 U–győzelem Kolozsváron) az „egyetemisták” léptek fel a 10. helyre. A Bukaresti CSM hazai pályán kapott ki a Dinamotól, míg a CSM Polieşti Târgu Jiuon vesztett, így a két 11 pontos csapat osztózik az osztályzós 12., illetve a kieső 13. pozíción, tehát a Nemzeti Ligától való búcsúzás elleni harc rendkívül kiélezett marad.

A következő fordulóban a VSK egykori játékosaival (Nenad Savics, Jan Vizsbovszkij, Devid Munea) tűzdelt Tordai Potaissa látogat Szatmárnémetibe.

Eredmények

Nemzeti Liga, 18. forduló: Kolozsvári U – Szatmárnémeti VSK 34–26 (15–11).

VSK: Panazan 11 védés, Vass 5 – Dinescu 8 gól, Liberţ 5, Sas 4, Oláh 3 (mindegyik 7 méteresből), Prskalo 3, Gălan 1, Jurj 1 (7 méteresből), Mateaş 1, Mateş, Tcaciuc, Bejenariu. Hétméteresek (megítélt/értékesített): 3/3 – 4/4. Kiállítások: 8 perc – 4 perc.

Székelyudvarhelyi KC – Bucovina Suceava 38–32, Krassó–Szörényi HC – Bákói Ştiinţa 25–23, Energia Tg. Jiu – CSM Ploieşti 30–26, Steaua – Temesvári Poli 28–32, Bukaresti CSM – Dinamo Călăraşi 26–29.

Kedden rendezik: Tordai Potaissa – Konstancai HCM.

1. Konstanca 17 17 0 0 600–429 34

2. Bákó 18 14 0 4 555–455 28

3. Suceava 18 10 2 6 512–508 22

4. Udvarhely 18 9 3 6 558–520 21

5. Krassó 17 10 1 6 454–452 21

6. Dinamo 18 9 2 7 495–490 20

7. Energia 18 9 2 7 528–527 19*