Ismét élre állt a CFR

Megizzadt a Kolozsvári CFR, hogy begyűjtse a játékban levő mindhárom pontot a Sporting Vaslui elleni, hazai pályán rendezett I. ligás labdarúgó–mérkőzésen.

Mindkét csapat keményen kezdte a mérkőzést. A hazaiak a meccs elején bár többet tartották a labdát az ellenfél kapuja előtt, nem tudtak veszélyesek lenni Hăisan kapujára. A 27. percben ráadásul az első cseréjét is kénytelen volt elhasználni Ioan Andone: a CFR szakvezetője Eduard Stăncioiut kellett beküldenie Nuno Carlo helyére a kapuba, ugyanis az idegenlégiós hálóőr mentés közben ütközött csapattársával, Caduval. Nuno Carlo súlyosan megsérült, azonnal kórházba szállították.

A sípmester Ionel Ivan egyébként igyekezett ura lenni a feszült hangulatnak. Igaz, mindkét oldalon elnézett az első félidőben egy–egy 11–est.

A második félidő elején végül megszületett a több ezer néző által várt gól is: Diego Ruiz mesterien vette le a labdát a moldovai csapat 16–osán belül, majd kapásból lőtte a labdát a vendégegyüttes kapujának hosszúsarkába.

A kolozsváriak ennek a sikernek köszönhetően behozták a három pontos lemaradásukat a Steauával szemben, és a táblázatban átvették ismét a vezetést. Mindkét csapatnak 69 pontja van.

Testvériesen osztoztak a nyolc gólon

A román élvonalban rég látott gólgazdag mérkőzést játszott egymás ellen az Dinamo és az U Craiova: 4–4–re végződött az fővárosban rendezett meccsen.

Az UTA után ismert a második csapat neve is, aki a bajnokág végén biztos búcsúzik az élvonaltól: a Ceahlăul Piatra Neamţ otthonában 3–0–ás vereséget szenvedő Kolozsvári U csak egy idényt bírt az I. Ligába.