Igenis, tudnak még játszani!

Jó kezdés után két negyedben nem voltak ott fejben a Nagyváradi Leonardo VSK kosarasai, s ez a vereségükhöz vezetett szerdán hazai pályán az Otopeni elleni bajnoki mérkőzésen.

„Eltévedtem volna? Hol járok én álmomban?” – tehette fel csak úgy magának a kérdést az állandó kosárlabda-mérkőzésre járó sporttárs szerda délután a Nagyváradi Leonardo VSK–Otopeni-i SK férfi A-osztályú kosárlabda-mérkőzés első negyedében. Történt ugyanis, hogy a váradi csapattagok tőlük már nagyon régen látott dolgot „műveltek”: kosárlabdáztak, élvezték a játékot, szórakoztatták a szurkolókat, s macska-egér játékot űztek a vendégjátékosokkal. Meg is érdemelték a vastapsot, a „VSK! VSK!” buzdítást, mert valami időgépszerűséggel ismét a sportarénába varázsoltak egy icipicit abból a hangulatból, amelyet ugyanezek a játékosok (vagy majdnem ők) „loptak be” a létesítménybe még nem is oly rég…

Még öt perc sem telt el, máris 15–3 volt ide, később még megfejelték az előnyt (20–6 és 22–8), a negyed végén pedig dupla a félhez, vagyis 26–13!

Beütött a krach

Még véget sem ért a vastaps, amikor sokan már meg is bánták, hogy tapsra emelték a tenyerüket, és nem az arcukat temették be velük, mert ami ezután következett, nyugodtan emlegethették volna a katasztrófával egy napon. A vendégek sorra szerezték pontjaikat, míg a másik oldalon a hibapontok számának növelésével foglalatoskodtak, így történhetett meg, hogy Dzsordzsics már a 25. percben begyűjtötte negyedik hibapontját egy technikai fault révén. Ildomos volt tehát a kispadra ültetni őt, no meg Morrist, a kisebb sérülés és a fáradtság miatt hibázgató játékirányítót, és mivel a kispadosok még manapság sem nőnek fel a feladatukhoz, hát a vendégek köszönték a felkínált lehetőséget, és éltek vele. Bár félidőben még vezettek a hazaiak, a harmadik negyed végén már 73–60 volt… oda!

Bellucci fent, majd…

Az utolsó negyedre újra felcsillantak a hazai remények: a meccs legjobbja, Ben Bellucci lábbak alól, kezekből, a levegőből, egyszóval ahonnan csak lehetett, labdát szerzett az ellenféltől, és hihetetlen akaratereje és győzniakarása a társakra is átragadt, így fokozatosan elkezdtek faragni a hátrányból, olyannyira, hogy két és fél perccel a vége előtt, amikor Bellucci ismét labdát orozott, 85–87-nél egyenlíthetett volna, ám kipördült a kezéből a játékszer, s a kontrából betaláló vendégeket már képtelenség volt megállítani.

A vereség ellenére mégis úgy gondolom: ha csak néhány percre is, de szerdán jó volt újra váradi kosárlabdasport-rajongónak lenni…

Az első osztályú férfi kosárlabda-bajnokság 19. fordulójában született eredmények: Kolozsvári Mobitelco–Râmnicu Vâlcea-i KK 88–73, Szászmedgyesi Gaz Metan–Târgoviştei KK 86–68, Marosvásárhelyi KK–Brassói Cuadripol 127–79, Ploieşti-i Asesoft–Nagyszebeni Atlassib 89–90 (!!!), Temesvári Elba–Bukaresti Dinamo 92–81, Nagyváradi Leonardo VSK–Otopeni-i SK 90–97. A Piteşti-i BCMUS–Bukaresti Rapid mérkőzés csütörtök esti lapzártánk után ért véget.