Hős kapusok, laza szatmári győzelem

A 17 éves Cristian Pogyină öt percet védte a Szatmárnémeti VSK kapuját a szerdai bajnokin, a hat nagyváradi támadásból pedig ötöt védett. Florin Panazant 24 védés után cserélte le Palkó János.

Felejthető kezdés után simán nyert a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a Nagyváradi VSK ellen, a Nemzeti Liga 21. fordulójának szerdai mérkőzésén.
Sebastian Tudor edző legénysége a nyolcadik percig sakkban tartotta a házigazdákat, akik csak egyenlíteni tudtak, de Cristian Şavlovschi és Silviu Surducan találatai után a 9. percben már 9–8–as szatmári vezetést mutatott az eredményjelző. A váradiak egyszer még kiegyenlítettek, de szűk két perc alatt háromra növelte előnyét a házigazda VSK (9–6). Nem hagyott alább a lendület a Palkó János és Nicolae Istrate edzőpáros legénységének, és a 20. percben már hét (14–7), három perccel később pedig nyolc gólra (16–8) nőtt az előny. A szünetig a bihariak még faragtak kettőt hátrányukból (20–14), de fordulás után Jan Vizsbovszkij, Nenad Savic és Cosmin Liberţ góljai után kilenc gól hosszra nőtt különbség (24–15). A 39. percig kellett várni, hogy tízessel vezessen a hazai csapat (29–19), ezután már a gazdálkodni lehetett a hétvégi, Pandurii Tg. Jiu elleni meccsre. A vendégek felzárkóztak a 46. percben öt gólra (33–28), de hajrá a szatmári cserepedé volt. Andrei Bejenariu, Florin Mateş és Cristian Jurj talált be Mihai Leu kapujába, az utolsó tíz percben pedig a 17 éves Cristian Pogyină zárta be a szatmári kaput: a VSK hálóőre hat támadásból ötöt védett, csak hétméteresből találtak be a váradiak. Egy 9–1–es, tíz perces sorozat zárta a meccset, ezzel a Szatmárnémeti VSK 43–30 arányban győzött.
A szerdai meccsnek egyébként két hőse volt: a 83 százalékos teljesítményt nyújtó Pogyinát már említettük, ő azt a Florin Panazant váltotta a kapuba, aki azelőtt 24–et védett.
„Az első tíz percet leszámítva elégedett vagyok a fiúk teljesítményével. Azt játszották, amit kértünk tőlük, esélyt sem adtunk ellenfelünknek, ezért a sima győzelem – mondta a meccs után Istrate, aki az elmúlt hétvégén ünnepelte születésnapját. – Köszönöm a csapatnak ezt az ajándékot. Most még ünnepelünk, de csütörtöktől készülünk a hétvégi meccsre.”

Eredmények
Szatmárnémeti VSK – Nagyváradi VSK 43–30 (20–14).
Szatmár: Panazan 24 védés (ebből 1 hétméteres), Pogyină 5 – Mateş 2 gól, Surducan 7, Timofte 2, Vizsbovszkij 5, Şavlovschi 6, Mateaş 2, Munea 4 (ebből 1 hétméteresből), Várady, Jurj 1, Savic 6, Liberţ 7 (ebből 1 hétméteresből), Bejenariu 1, Oláh. Hétméteresek (megítélt/értékesített): 3/2 – 5/4. Kétperces kiállítások: 6 perc – 0 perc.