Nyolc perc alatt szertefoszlott álmok

Tetemesnek számító hatgólos előnyt szerzett szerdán a Ferencváros férfivízilabda csapta az Eurokupa döntőjének első mérkőzésén Nagyváradon. A visszavágó sajnos formalitásnak tűnik…
Férfivízilabda Eurokupa-döntő: a Ferencváros nyerte az első mérkőzést

Nagyváradon rendezték szerda kora este a 2016/17-es férfivízilabda Eurokupa döntőjének első mérkőzését a vendéglátó Nagyváradi VSK Digi és a Ferencváros között.
Újra Korondon járt az Amasport

Ötödik találkozóját tartotta meg az elmúlt hét végén az érmihályfalvi Amasport focicsapata korondi barátaival, a sóvidéki községben.
Számos edzőmeccsel (is) készül az Unirea

Ahogyan arról beszámoltunk, a napokban megkezdte a felkészülést a tavaszi szezonra a megyei első osztályú labdarúgó bajnokságban szereplő Érmihályfalvi Unirea.
Meglepő véget ért a focitorna

Sorozatban harmadszor nyerte az érmihályfalvi kispályás focitornát Adony csapata, de nem mindennapi körülmények között. Megválasztották a legjobb játékost és kapust is. 2
A Mikulás az Unireát is meglátogatta

Az Érmihályfalvi Unirea minden korosztályú labdarúgócsapata felszereléssel gazdagodott a napokban a Megyei Tanács és helyi támogatók jóvoltából.
Éremesőben tértek haza a Farkasok

November 18–20. között Nagyszebenben rendezték meg az idei tékvandó Itf Román Kupát, amelyen az ország 18 klubjának 318 versenyzője állt rajthoz, közöttük a Nagyváradi Wolf Sportklub (elnök/edző: Harascsák Gyula, 3 dan) 24 versenyzője, akik kiválóan szerepeltek: összesen 24 éremmel gazdagították a klub gyűjteményét, ezek között 8 arany-, 5 ezüst- és 11 bronzérem volt.
Ezüstérem a világbajnokságról

Múlt hét végén 21 ország részvételével Brnoban (Csehország) rendezték meg a futnet (lábtenisz)-világbajnokságot: a román válogatottat a Nagyszalontai Tengo tagjai (Georgel Bobiş, Ács Krisztián, ifj. Vasile Sorean, Alex Sorean, Nagy Darius, Denis Purjea; edző: id. Vasile Sorean) képviselték.
Hazai vereség

Két győztes mérkőzést követően kedden hazai pályán veszített a Nagyváradi Luceafărul a másodosztályú labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójának nyitó meccsén, amikor is a Brassói FC 2–1 arányú győzelmet aratott a váradszentmártoni sportközpontban.
Kínában folytat(hat)ja a kerékpáros

A margittai Horváth Roland a kerékpározás „szerelmese”. Ha lehetne, minden idejét kerékpáron töltené, és ennek érdekében minden tőle telhetőt meg is tesz.
Ismét remekeltek a Crişul úszói

Hosszú Katinka „nyomdokaiba léptek” a nagyváradi úszópalánták, akik a múlt hét végén egy temesvári – nemzetközi jelűlegű – emlékversenyen számos érmet szereztek.
Újabb bajnoki mérkőzés

Kedden 14 órától a váradszentmártoni sportközpontban a Nagyváradi Luceafărul a jelenleg 3. helyezett, ám első ligás álmokat kergető Brassói FC-t fogadja másodosztályú bajnoki mérkőzésen.

Hat bihari pont

A Luceafărul idegenben, a Fugyivásárhely hazai pályán szerezte meg mindhárom bajnoki pontot.

Tévében a Luceafărul

A Digi Port 1 televízió által is közvetített mérkőzésen lép pályára szombaton 14 órától Mioveni-ben a Nagyváradi Luceafărul a labdarúgó másodosztály 17. fordulója keretében.

Váradon a biliárdkörverseny

A Transylvania Pool Association (elnök: Czirják József) szervezésében e héten – szombaton és vasárnap egyaránt 11 órától – a Black&White Klubban rendezik meg a 4600 lej összdíjazású biliárd országos körverseny 6., egyben utolsó előtti fordulóját.
Szalontaiak a vb-n

Tegnap kezdődött és vasárnapig tart a csehországi Brnoban a futnet (lábtenisz)-világbajnokság, amelyen a román válogatottat a Nagyszalontai Tengo játékosai képviselik, azaz Georgel Bobiş, Ács Krisztián, ifj. Vasile Sorean, Alex Sorean, Nagy Darius és Denis Purjea, illetve a tréner, id. Vasile Sorean.

Újabb siker a Bajnokok Ligájában

Három pont különbségű győzelmet aratott szerdán hazai pályán a Nagyváradi VSK U férfikosárlabda együttese a Bajnokok Ligája ötödik fordulójában és már 5. a tabellán.
Sportfavágóink sikere Stuttgartban

A kizárólag székelyhídi tagokból álló romániai sportfavágó válogatott a Stuttgartban tartott világbajnokságon 12. helyet szerzett az elmúlt hét végén.
Halálos pontosság a félidők végén

A Luceafărul 2–0-ra legyőzte a Szucsávai Foresta csapatát a Román Labdarúgó Bajokság 2. Ligájában. A mérkőzés első perceiben az óvatosság volt jellemző mindkét együttesre.
A szerencsésebb csapat nyert…

A férfikosárlabda Román Kupa 2016. évi nyertese a Szuperkupát is elhódította, miután az Antonio Alexe Sportarénában saját szurkolói előtt győzte le a bajnoki címvédő Nagyváradi VSK U együttesét.
Évadzáró a fogathajtóknál: Rákóczi újra bajnok

Marosvásárhelyen rendezték meg múlt hét végén a román nemzeti fogathajtó bajnokság utolsó fordulóját, amely egyben a döntő is ebben a sportágban. A bajnoki címet, immár hatodik alkalommal az érköbölkúti Rákóczi Gergő szerezte meg.
Kezd az Érsport is

E hét végén kezdődik a Hajdú Bihar megyei férfi-kézilabda bajnokság. Ebben, csakúgy, mint az elmúlt szezonban, részt vesz az Érmellék csapata.
Az utánpótlás is labdába rúgott

Az Érmihályfalvi Unirea két utánpótlás labdarúgó csapata is megkezdte a pontvadászatot. Nem csak helyi, de környékbeli, sőt,  messzebbi gyerekek is járnak edzésre a Praszler stadionba.
Mégsem maradt az edző!

Mint arról már beszámoltunk, Florin Farcaş, a Nagyváradi Luceafărul II. ligában szerepelő labdarúgóinak edzője a szerdai vesztes bajnoki meccset követően rögtön lemondott tisztéről, ám akkor rábeszélésre maradt és a szombati mérkőzésre felkészítette csapatát.
Balmazújvárosba mehetnek az "unireások"

Az Érmihályfalvi Unirea négy fiatal labdarúgója folytathatja - tanulmányai mellett - sportkarrierjét Balmazújvárosban. A két klub vezetői együttműködést kötnek.
Érmihályfalvi focisták a Karnevál Kupán

Korosztálya 20 csapatos mezőnyében a 8. helyet szerezte meg az Érmihályfalvi Unirea 2005-ben született gyerekek alkotta csapata a debreceni Karnevál Kupán.
Focibajnokság Éradonyban

Kerekinek hozott szerencsét az elmúlt szombaton Adonyban 13. alkalommal megszervezett focibajnokság.
Márton Áron Kupa

Érmelléki Labdarúgó Tornát szervez a Dévai Szent Ferenc Alapítvány a térség ifjú sportolóinak július utolsó hetében Márton Áron Kupa elnevezéssel.
Antonio Alexe emléktorna

Szeptember 8-10. között idén ismét megrendezik az Antonio Alexe nemzetközi kosárlabda emléktornát. Az eseményen ezúttal csak három csapat vetélkedik.
Új irányító

Új irányító

A szerb (apa) és bolgár (édesanya) felmenőkkel rendelkező Branko Mirkovics lesz a jövő évadban a Nagyváradi VSK U férfikosárlabda együttesének új irányítója.
Új elnöksége van a VSK-nak

Azt követően, hogy Florin Birta, a Városi Sportklub elnökét alpolgármesternek nevezték ki a helyi választásokat követően, le kellett mondania a sportklub vezetői tisztéből.
EB-n induló íjászok

Két nagyváradi fiatal szerzett indulási jogot az utánpótlás korúak részére kiírt íjász kontinensbajnokságon.
Kettesfogathajtó verseny a Kismezőn

A tizenhetedik alkalommal megrendezett, nemzetközi kettesfogathajtó versenyen számos sportoló és ló mérte össze tudását vasárnap délelőtt a hegyközcsatári Kismezőn.
Idegenben kezd a férficsapat

A Román Kosárlabda-szövetség a napokban nyilvánosságra hozta a 2016/2017. évi férfikosárlabda-bajnokság első alapszakaszának műsorát. A bajnoki csaták szeptember 17-én, szombaton kezdődnek.
Sean Barnette hosszabbított

A Nagyváradi VSK U férfikosárlabda csapat egyik legjobbja, a 30 éves 1.95 m magas Sean Barnette szerződést hosszabbított a klubbal a következő, 2016/2017. évi idény végéig.
Bajnokok Ligájában a váradi férfikosarasok

A Nagyváradi VSK U bajnoki címvédő férfikosárlabda csapata másik tizenöt együttes társaságában kezd a következő, 2016/2017. évi kosárlabda Bajnokok Ligája küzdelemsorozatban. Az eseményen részt vesz a Román Kupa győztes Kolozsvári U BT is.
Új elnök

Új elnök

Valószínű, hogy Şerban Sere, a Nagyváradi Városi Sportklub kosárlabda szakosztályának menedzsere lesz a VSK U klub új elnöke.
Három a magyar igazság, Magyarország - Portugália: 3 - 3

Az évszázad meccsével lettünk gazdagabbak, hihetetlen izgalmakat és gólokat tudhat maga mögött a magyar válogatott amely emelt fővel, ruganyos gólpassz léptekkel menetelhet a további sikerek felé. Képes, videós összefoglalónkat olvashatják. 1
Majdnem tragédia történt a focimeccsen

Az egyéves fennállását ünneplő Gurányi Padișul Bihorul végzett a labdarúgó V. Liga 2. csoportja élén, így a következő idényben akár már a negyedosztályban szerepelhet.
Bronzérmes lett az Érsport Hajdú Biharban

Első alkalommal vett részt és mindjárt dobogós helyen végzett a Szalacsi Érsport SC a Hajdú Bihar megyei férfi kézilabda bajnokságban. Bokor Szilárd edzőt kérdeztük tapasztalataikról.