2010.09.2 12:28; Frissítve: 2010.09.2 12:28


Felkészültek az iskolakezdésre

Felkészültek az iskolakezdésre
Nagyvárad – Csütörtökön a városházán sajtótájékoztatót tartott Biró Rozália alpolgármester és Cristian Beltechi, az Ingatlankezelőség (AIO) igazgatója. Az önkormányzat által eszközölt iskolafelújításokról számoltak be.
Összehasonlításképpen Biró Rozália alpolgármester néhány számadatot ismertetett, melyből az derült ki, hogy a nagyváradi önkormányzat 2008-ban 1,4 millió lejt (83 objektum), 2009-ben 632.200 lejt (82 tanintézet), idén szeptemberig pedig 791.000 ezer lejt (34 iskola) költött kisebb javításokra. Ugyanakkor tavalyelőtt 11,8 millió lejt (53 épület), tavaly 10,6 millió lejt (45), 2010-ben pedig 9,9 millió lejt (8) emésztettek fel az általános felújítások, illetve befektetések. Ami a jelenleg zajló beruházásokat, generáljavításokat illeti, öt tanintézetben végeztek a munkálatokkal (30. számú óvoda, Oltea Doamna, George Coşbuc, Octavian Goga és Traian Vuia iskolák). A Ioan Slavici Iskolának az udvarát szeptember 12-ig kell leaszfaltozni, az Aurel Lazăr Líceumban pedig szeptember 13-a a határidő (élelmiszerblokk kialakítása). Az Emanuil Gojdu Főgimnáziumot az év végéig teszik teljesen rendbe. Eddig kisebb javításokat eszközöltek 20 tanintézetben, 9 ingatlanban jelenleg is dolgoznak a kivitelezők, 4 munkálatnál pedig a versenytárgyalás szakaszánál tartanak. Egyébiránt a Bihar Megyei Közegészségügyi Hatóság (DSP) három iskolánál (Nicolae Bălcescu, Octavian Goga és Constantin Brîncuşi) talált hiányosságokat, de folyamatban van a hibák korrigálása, s az engedély megadása.
 
Alakulgat a campus
 
Különben a helyhatóság eddig 370 milliárd régi lejt utalt ki annak a campusnak a kialakítására, ahová majdan a Partenie Cosma Közgazdasági Főgimnázium fog költözni. Az Ingatlankezelőség és a kivitelező Selina cég által összeállított ütemterv szerint az év végéig felépül az ingatlan, a téli időszakban pedig a belső munkálatokat végzik, hogy a 2011/12-es tanévet már az új épületben kezdhessék a diákok. Leaszfaltoznak 1500 négyzetméternyi területet és megszépítik a környezetet. A 2010/11-es költségvetésből 6,5-7 millió lejt szánnak a munkálatokra. Jelen pillanatig a Selina 1,8 millió lejt kapott a Polgármesteri Hivataltól és a lebetonozott földszintig jutott el az építkezéssel. Amúgy a Partenie Cosma Főgimnázium már kiköltözött a Nogáll utcai épületből, az áthurcolkodás 2,7 milliárd régi lejébe került az önkormányzatnak, amihez hozzáadódik még 2,3 milliárd ROL, mely pénzösszeget a Kolozsvári út 66. és 106. szám alatti ingatlanok felújítására fordítottak.
 
Ciucur Losonczi Antonius
 


Cikk ajánlása

Hozzászólok
Mi a véleményed?
Hozzászólások szürése  | 
HOZZÁSZÓLÁS SZÜRÉSE  X opciók bezárása



LEGÚJABB HIREK ERDON Helyi hírek
Élelem és tisztítószer
Szatmárnémeti — A szatmári Máltai Segélyszervezet önkéntesei február 10–én alapélelmiszer– és [...] tovább »
Munka van bőven, s lesz is
Szatmárnémeti — A Szatmárnémeti Lakosságnyilvántartási Igazgatóság 2011–es évi értékelő ülését [...] tovább »
Cserkészek Szentjobbon is
Bihar megye - Az elmúlt héten a Bihar Megyei Cserkész Ifjúsági Szövetség (BICSISZ) toborzót szervezett Szentjobbon is. tovább »
Valentin-napi körkép Váradon
Közeleg február 14., a szerelmesek napja. Sokan nem tudják, mit is válasszanak párjuknak. Íme néhány ötlet, [...] tovább »
Egyházi látogatók a nagyváradi várban
Nagyvárad- Csütörtökön Exc. Böcskei László váradi megyés püspök az egyházmegye espereseivel, illetve az [...] tovább »
Még több kategóriábol »

feedback

Belépés



Elfelejtetted a jelszavad?
Új felhasználó regisztrálása