2008.04.14 11:02; Frissítve: 2008.04.14 11:02


Az MSZP támogatja az ombudsman jelölteket

Az MSZP képviselői támogatni fogják Tóth Gábor Attila és Bogdányiné Mészáros Mária ombudsmanná választását is – mondta a Független Hírügynökségnek Mesterházy Attila frakcióvezető-helyettes a hétfői frakcióülés után.

Korábban arra lehetett számítani, hogy Bogdányiné esetében lelkiismereti szavazást rendelhet el a frakció, azonban végül egyhangú támogatásról döntöttek a szocialista képviselők.

Hétfőn harmadjára szavaz az Országgyűlés az adatvédelmi és a jövő nemzedékek országgyűlési biztosairól. Sólyom László államfő március közepén jelentette be, hogy Tóth Gábor Attila alkotmányjogászt jelöli az adatvédelmi biztosi posztra, a jövő nemzedékek ombudsmanjának pedig Bogdányiné dr. Mészáros Ágnes ügyvédet javasolja. Sólyom László harmadik alkalommal tett jelölést a két ombudsman személyére, az első két alkalommal azonban leszavazta jelöltjeit az Országgyűlés.

A Fidesz-KDNP közleményben arról tájékoztatott: a frakciószövetség úgy döntött délelőtt, hogy a képviselők lelkiismereti alapon szavazhatnak hétfőn az Országgyűlésben az ombudsman-jelöltekről.


Cikk ajánlása

Hozzászólok
Mi a véleményed?
Hozzászólások szürése  | 
HOZZÁSZÓLÁS SZÜRÉSE  X opciók bezárása



LEGÚJABB HIREK Magyarország
Londoni elemzők: kamatemelés jöhet, ha tovább gyengül a forint
London, 2012. május 23., szerda (MTI) - Kamatemelésre kényszerülhet a magyar jegybank, ha az euróválság [...] tovább »
Heti Válasz – Matolcsy: a pénzügyi tranzakciós illeték változhat még, a kormány adófilozófiája nem
Budapest, 2012. május 23., szerda (MTI) - "A pénzügyi tranzakciós illetéknek minden részeleme változhat még, az [...] tovább »
Nyirő József újratemetése – Frunda és Bunta ellenzi az újratemetést
Bukarest, 2012. május 23., szerda (MTI) - Frunda György szenátor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) [...] tovább »
EU-csúcs – Mesterházy: az EU-nak is szerepet kell vállalnia a beruházások ösztönzésében
Brüsszel, 2012., május 23., szerda (MTI) - Az Európai Uniónak is szerepet kell vállalnia a [...] tovább »
A miniszter támogatná Miskolctapolcát
Miskolc - Miskolctapolca-projekt: támogatásra javasolja a Nemzetgazdasági Minisztérium. tovább »
Még több kategóriábol »

feedback

Belépés