Rájátszás

2024.04.08. 16:15

Dobogós helyen áll a kézicsapat

Forrás: csmoardea.ro

A Nagyváradi VSK kézilabdázói megszerezték negyedik győzelmüket az A-divízió rájátszásában. A piros-kékek vasárnap az Antonio Alexe Sportcsarnokban fogadták a sereghajtó Vidombáki Teutonok csapatát. A rájátszás 9. fordulójának mérkőzése kiegyensúlyozottan indult, de fokozatosan ellépett a nagyváradi csapat, a 26. percben már 6 góllal, 18–12-re vezetett. Szünetig ebből két gólt lefaragtak a vidombákiak, de egy pillanatig sem volt kérdéses, hogy ezt a találkozót csak a Nagyváradi VSK nyerheti. A második játékrész derekán 7 góllal vezettek a váradiak, a különbség pedig a hajráig megmaradt. Az 58. percben hatalmas hajrába kezdtek a Teutonok, a találkozó utolsó három találatát is a vendégek szerezték, de a VSK előnyéből így megmaradt 3 gól. A végeredmény 37–34, győzelmével pedig egészen a harmadik helyig ugrott előre a váradi csapat a tabellán (13 pont). A bajnokságot a székelyudvarhelyiek vezetik 19 ponttal, második helyen az Alexandriai VSK áll, amely 15 pontot szerzett. A Teutonok elleni mecscsen Viorel Bocşa 9, Ciprian Aungurenci 8, Emilian Turcu, Deniss Kirsch és Alexandru Farcaş egyenként 5 góllal vette ki a részét a győzelemből, míg Alexandru Popa 4, Szász Csongor pedig egy gólt szerzett. A következő fordulóban a Nagyváradi VSK április 13-án, szombaton Székelyudvarhelyen játszik a listavezető ellen.