Román Kupa

2024.03.27. 17:30

Ezüst és bronz a Román Kupán a megye ökölvívóitól

Szakács Dávid

Máramarosszigeten rendezték meg március 18. és 23. között az ökölvívó Román Kupát, ahol 51 sportoló mérhette össze a tudását különböző súlycsoportokban. A versenyen a Nagyszalontai Basti Box (Marian Onuţă, Horaţiu Şovrea, Mark Csiszer), illetve a Nagyváradi Crişul SK (Laurenţiu Benea, Mihai Şandro) is részt vett. A 67 kg-osok kategóriájában Marian Onuţă az elődöntőig jutott el, ám ott pontozással kapott ki Doruleţ |iu (Bukaresti Dinamo) ellen, így a bronzéremmel vigasztalódhatott. A döntőt Samuel Roman (Máramarosszigeti VSK) nyerte. Laurenţiu Benea a 75 kg-osoknál szintén a dobogó alsó fokán zárt, miután a kategória elődöntőjében pontozásos vereséget szenvedett Ovidiu Brândescutól (Resicabányai VSK). A fináléban Alexandru Buleu (Konstancai VSK) diadalmaskodott. A 80 kg-os súlycsoportban Bihar megyei párharcra került sor a negyeddöntőben, Mihai Şandro pontozással nyert Horaţiu Şovrea ellen. A legjobb négy között Şandro az első menetben RSC (referee stop contest) döntéssel kikapott David Adrian Antontól (Zilahi SCM), így a harmadik helyen zárta a viadalt. A zilahi bokszoló a döntőben is győzedelmeskedett. A legértékesebb érmet Csiszer Márk szerezte a +92 kg-os kategóriában. Csiszer az első fordulóban pontozás után nyert Ioan Paul Magdaş (Zilahi VSK) ellen, az elődöntőben pedig Alex Florin Gavrişt (Bukaresti Rapid) győzte le. A nagyszalontai klub ökölvívója egészségügyi problémára hivatkozva nem szállt ringbe a fináléban, így az aranyérmet Cristian Filip (Rapid) harc nélkül szerezte meg.