Gratulálunk!

2023.08.17. 08:23

Csiszer Márk országos harmadik lett ökölvívásban

Forrás: Nagyváradi Crişul

Nemrég ért véget az U22-es országos ökölvívó-bajnokság, amelyet augusztus 7–10. között rendeztek Marosvásárhelyen. A versenyen 30, a Román Ökölvívó-szövetséghez tartozó klub állt rajthoz, köztük a Nagyváradi Crişul is, melyet Csiszer Márk képviselt, Viorel Crăciunea edzővel. Márk a +92 kg-os súlycsoportban indult, ahol az első mérkőzésen a Jászvári Unireából érkező Potinca Edmund ellen nyert. Az elődöntőben a nagyváradi ökölvívó a Zilahi VSK sportolójától, Magdaş Paultól kapott ki, aki végül megnyerte a súlycsoportot. A tornán bronzmérkőzést nem rendeztek, így a Crişul fiatal sportolója a harmadik helyen zárt. A nagyváradi küldöttséget elkísérte Pleş Radu (a Bihar megyei Ökölvívó-szövetség elnöke), aki egyben a Román Ökölvívó-szövetség küldöttje is volt a versenyen. „Ez az eredmény büszkeséggel tölt el, annál is inkább, mivel Márk két év kihagyás után, rövid felkészülési időszakkal tért vissza a versenyzéshez. Óriási dolog, hogy ezek után is sikerült felállnia a dobogóra” – nyilatkozta Pető Dalma, a Crişul SK igazgatója.