Vereség

2023.07.19. 13:55

Nem tudta megtartani egygólos előnyét, kiesett a Farul

Forrás: farulconstanta.com

A Konstancai Farul előnyből várta a Bajnokok Ligája első selejtezőkörének visszavágóját, miután múlt héten hazai környezetben 1–0-ra legyőzték a moldáv Sheriff Tiraspol gárdáját. Az idegenbeli találkozót a házigazda Sheriff támadásaival indult, első nagyobb lehetőségüket a tizedik percben hagyták ki. A Farul először fél órát követően veszélyeztetett, Mazilu távoli lövésével. Az első félidő végjátékában a Tiraspol megszerezte a vezetést a csapatkapitány, Talai révén (1–0), ezzel kiegyenlítettek a párharcban. A második játékrészben inkább a hazaiak támadtak, Aioani védései tartották életben a konstancaiakat. Az 51. percben Mazilu hagyta ki a vendégek egyetlen komoly helyzetét. A rendesjátékidőben nem született gól, így következhetett a hosszabbítás, ahol a tiraspoliak a 99., illetve a 105. percben is betaláltak (3–0), eldöntve a továbbjutás sorsát. A moldávok a BL-selejtező második fordulójában az izraeli Maccabi Haifa ellen lépnek pályára, míg a román bajnok a Konferencia Liga 2. körében folytatja az örmény Urartu-val szemben.