Mérkőzés

2023.07.27. 17:12

Egy lépéssel közelebb a továbbjutáshoz a FCSB

Forrás: GSP

A FCSB idegenben kezdte a Konferencia Liga-selejtezőjének második körét a CSKA 1948 Szófia ellen. A mérkőzést övező hangulat lelombozó volt a Vaszil Levszki Stadionban, csupán ezer néző volt jelen a 40 ezer férőhelyes létesítményben. A találkozó elején a FCSB fölényben játszott, ám mégis a CSKA hagyta ki az első nagy helyzetet Ruszev révén. A 28. percben viszont a vendégek Florinel Coman találatával megszerezték a vezetést, miután Olaru lapos középre adását a fővárosiak csatára 11 méterről a kapuba lőtte (0–1). A szünetet követően a bukarestiek kettőt cseréltek, ám a játékuk gyengébb lett, a hazaiak pedig felbátorodtak és több alkalommal is közel jártak az egyenlítéshez. Elias Charalambous alakulata végül megtartotta egygólos előnyét, így egy lépéssel közelebb került a továbbjutáshoz. Ha a FCSB a visszavágót is sikerrel veszi, abban az esetben a harmadik selejtezőkörbe a dán bajnokság harmadik helyén záró Nordsjaelland vár a bukarestiekre.