Hazai Turul–siker

Szatmár megye – A III. Liga tavaszi idényében az első hazai győzelmét szerezte meg a Mikolai Turul. A Szatmárnémeti Someşul ismét vereséget szenvedett.

Remekül játszott az első félidőben a Mikolai Turul hazai pályán a Nyárádtői Unireával szemben, végül a jól megérdemelt három pontot is begyűjtötték a labdarúgó III. Liga 26. fordulójának mérkőzése után.

Sorin Petric legénysége az első perctől saját kapuja elé szorította ellenfelét. Az első negyedórában már 4–0 volt a szögletek aránya a mikolaiak javára. Tempfli már 15. percben vezetéshez juttathatta volna csapatát, azonba fejese után a labda a kapufáról pattant ki. Azonban nem sokkal később a 16–os széléről végezhetett el a tapasztalt középpályás egy szabadrúgást, a laposan meglőtt labda pedig már Fekete kapujába landolt. A Turul ezután sem állt le, azonban gólt nem sikerült rúgni.

A második játékrészben azoban már alábbhagyott a lendület, azonban a gólparádé csak ezután kedződött: Puţi mestergólját (az egész védelmet kicselezte, majd egyedül a kapussal a hosszúsarokba rúgta a labdát) a vendégegyüttes potyagólja követett. A mikolaiak nem sokat tétováztak, a két percre a szépítőgól után Tempfli ismét kettőre növeli a Turul előnyét. A végére azonban még maradt izgulni való, ugyanis Stoica gólja még a 89. percben megszületett. Erre a találatra már egyik csapat sem tudot „válaszolni”, így maradt a mikolai győzelem, az első hazai siker a tavaszi idényben.

Sok volt a sérült

A Szatmárnémeti Someşul technikai stábja, Dacian Nastai és Mircea Bolba sérülésektől megtizedelt csapattal utazott Besztercére a Gloria II elleni találkozóra: Schwarzkopf, Barbuloviciu és Micaş maradt itthon, ráadásul Gardo§ már a mérkőzés elején súlyosan megsérült, ezért ő is cserére szórult.

A hazaiak azonban ezt nem tudták kihasználni, ezért egy eseménytelen mérkőzést követhetett a tucatnyi néző. A második félidő elején egy védelmi hiba után a beszterceiek megszerezték a vezetést és a győzelmet jelentő találatot is, így a Some§ul sorozatban a második vereségét szenvedte el a szatmári legénység.