Hatvan percig volt O. K. a román bajnok ellen

Nagyarányú, de nem megszégyenítő vereséget szenvedett szombaton a Bihar FC II. ligás labdarúgócsapat: a kétórás időtartamú meccsen 4–0 volt oda. Az ellenfél a román bajnok volt…

Négygólos vereséget szenvedett szombaton délelőtt Kolozsváron a Nagyváradi Bihar FC a román bajnoki címvédő CFR otthonában: a 2×60 perceces találkozó első félidejében jól tartották magukat a vendégek, és csupán fordulás után – amikor a „vasutasok” jobbik tizenegye lépett pályára – kényszerült térdre, igaz, akkor három gólt is kasszírozott a piros-kék alakulat. Bár a találkozó a barátság jegyében zajlott, a bajnokok nem kímélték az ellenfélt, s a megfélemlítés fegyverét használva, olykor a férfias, kemény csatákat a durva és szabálytalan becsúszások, belemenések váltották fel. Ennek következtében Novákot és S[ndulescut is idő előtt kellett lecserélni. Ez utóbbi cselekedet – bár szép focit produkált a Kolozsvár – nem volt bajnokhoz méltó…

TényekKolozsvári CFR–Nagyváradi Bihar FC 4–0 (1–0). Gólszerzők: Ruiz (21. p.), Pereira (65. p.), Cadu (67. p., tizenegyesből), Dubarbier (78. p.). CFR, I. félidő: Stancioiu (40. p. Curileac) – Tony, G. Muresan, Alcantara, Panin – Semedo, Leao, Prette, Deac – Ruiz, Didi. II. félidő: Hirschfeld (80. p. Nuno Claro) – M. José, Cadu (80. p. Toma), De Sousa, Pereira – Trica (80. p. Oberman), Dani, Peralta, Culio – Fabbiani, Dubarbier. Edző: Ioan Andone.

Bihar FC: Lipitor – Letan (ex-Lucafarul Lotus), Ambrus, Musca, Cosma – Novák, Mihu, A. Achim – Ayza, Lukács, C. Bucur. Játszott még: Târca, Belcin, Indries, Butuc, Tesan, Lőrincz, Sandulescu, Opriceana, Tomaz, Ardelean, Mihes és Florut. Edzők: Gheorghe Silaghi és Víg Zoltán.

A kommentelés opció, a jó magaviselet kötelező! Moderációs elveinket itt olvashatja .