haon-sportoldal

2008.08.01. 12:14

Öt arany a súlyemelők nyakában

<p>Kazincbarcika – Kiválóan teljesítettek a Téglás VSE versenyzői a Kazincbarcikán rendezett tizenkétórás, maratoni versenyen, a legfényesebb érmek mellett egy bronzot is sikerült haza hozniuk a hajdúsági erős embereknek a 14.</p>

A torna monstre hosszúságának az volt az oka, hogy a huszonegy magyar csapat sportolói mellett szlovák és lengyel súlyemelők is dobogóra léptek, így rendkívül népes mezőny gyűlt össze.

Ennek fényében különösen szép eredmény a Nagy Attila és Nagy László edzők által vezényelt téglási fiúk éremhalmozása. A junior korosztályban Láposi Norbert (69 kg) és Murvai Gergő (85 kg) nyert aranyérmet, a felnőtteknél pedig Kovács Attila (62 kg) és Mihalyla Norbert (69) végzett az élen, míg a Masters kategóriát a 94 kilós Nagy László nyerte. A bronz érem az ötven kilóban indult serdülő, László István nevéhez fűződik.